Челси постигна изключително важен успех над Уест Хем с минималното 1:0 в мач от 33-ия кръг на английската Висша лига. Единственото попадение в мача бе дело на Тимо Вернер, който отбеляза първото си попадение от средаата на февруари насам. В 80-ата минута Балбуена усложни ситуацията за иначе добре представящите се "чукове", като си изработи директен червен картон и бе изгонен.

Гостите поеха инициативата от първия съдийски сигнал и след 15 минути убийствено притежание на топката пред "сините" се откри добра възможност, но Лукаш Фабиански отрази удара на Кристиан Пулишич.

След половин час игра Челси успя да организира отлична атака въпреки сгъстената защита на противника, но нападението завърши с неточен удар на Тимо Вернер. Малко след това Томаш Соучек връхлетя върху ничия топка в наказателното поле, но ударът му от движение бе блокиран от Сесар Аспиликуета.

Gulliver/GettyImages
19 снимки

В последните минути на първата част колелото се завъртя и домакините наложиха своята преса и точно тогава Челси дочака своя момент. Бен Чиуел промуши топката между двама защитници на Уест Хем и достави кълбото на Тимо Вернер, който с нисък удар откри резултата.

Второто полувреме стартира с нов шанс за Вернер, който изпревари противниковата защита, но ударът му премина на косъм от вратата на Фабиански. "Чуковете" отговориха мигновено с точен удар на Форналс, но Едуард Менди улови.

След час игра Фабиански отрази изненадващ удар на Мейсън Маунт, който се възползва от това, че бе оставен абсолютно сам и отправи удар от средна дистанция. В 67-ата минута стражът на домакините се отчете с ново блестящо спасяване, след като отрази опита на Вернер.

Десетина минути преди края Фабиан Балбуена получи директен червен картон. Парагваецът игра с топката, но при шута кракът му продължи движението си и удари Мейсън Маунт с бутоните си, което не се понрави на Крис Кавана. След преглед с ВАР главният съдия показа червения цвят на Балбуена и го изпрати в съблекалните преждевременно.

"Сините" успяха да опазят аванса си, въпреки финалния натиск на противника, и си тръгнаха с пълния актив от точки. Така Челси остава четвърти с 58 точки, а Уест Хем е една позиция по-долу с 55.

Уест Хем - Челси   КР 0:1
0:1 Тимо Вернер 43'

СЪСТАВИТЕ:

Уест Хем: 1. Фабиански, 21. Огбона, 4. Балбуена, 23. Диоп, 24. Фредерикс, 28. Соучек, 16. Нобъл, 5. Цоуфал, 18. Форналс, 20. Боуен, 11. Лингард

Мениджър: Дейвид Мойс

Челси: 16. Менди, 2. Рюдигер, 6. Силва, 4. Кристенсен, 21. Чилуел, 5. Жоржиньо, 7. Канте, 28. Аспиликуета, 10. Пулишич, 19. Маунт, 11. Вернер

Мениджър: Томас Тухел

Съдия: Крис Кавана
Стадион: "Олимпийски стадион", Лондон