Челси си осигури трите точки в мача срещу Евертън още след първото полувреме. В първата част Коул Палмър реализира хеттрик, а Нико Джаксън вкара за 4:0.

В 61-ата минута пък домакините получиха дузпа, а Мадуеке хвана в ръце топката и искаше да изпълни наказателния удар. Само че на терена все още бе редовният изпълнител на дузпи - Коул Палмър, който е безгрешен от бялата точка за Челси.

След това и Николас Джаксън имаше сериозни претенции, сбутвайки се със съотборника си. В крайна сметка и Палмър реагира по-остро като избута Джаксън и се нагърби с изпълнението на дузпата. Капитанът на лондончани Конър Галахър също изигра ключова роля в успокояването на Джаксън и Мадуеке.

Палмър отново бе точен от бялата точка, вкарвайки четвъртия си гол в мача, а Джаксън продължи да беснее и дори не поздрави съотборника си. В крайна сметка той бе заведен от други играчи в синьо до голмайстора, за да го поздрави за общо петия гол във вратата на Евертън.