Челси спечели нова ценна победа в битката за четворката. "Сините" се наложиха с минималното 1:0 над последния Норич, но резултатът не отговаря на показаното на терена. Единственото попадение бе дело на Оливие Жиру с глава в добавеното време на първата част. Малко преди това удар на Кристиан Пулишич срещна напречната греда.

Gulliver/GettyImages
60 снимки

Гостите не застрашиха по никакъв начин вратаря на домакините Кепа Арисабалага и напълно заслужено възпитаниците на Франк Лампард завоюваха пета поредна победа на "Стамфорд Бридж".

Домакините стартираха по-агресивно срещата и от самото начало на двубоя овладяха притежанието на топката.

В 3-ата минута се откри добра възможност пред Сесар Аспиликуета, но до гол не се стигна. Последваха нови силни минути за „сините“, но трудно се стигаше до опасности пред Тим Круул. Положения се откриха и пред Кристиан Пулишич, Улилин и Оливие Жиру, но попадението така и не падаше. Французинът бе изведен отлично в наказателното поле от Жоржиньо, но ударът му отблизо бе слаб и вратарят на „канарчетата“ улови.

В 36-ата минута се откри отлична възможност за Челси да открие резултата. Кристиан Пулишич овладя отлично в наказателното поле, завъртя се и нанесе плътен удар, Круул леко закачи топката, а тя срещна напречната греда и излезе в ъглов удар. След неговото изпълнение Курт Зума стреля с глава покрай левия страничен стълб.

Постепенно възпитаниците на Франк Лампард упражниха още по-голяма натиск и това даде резултат дълбоко в добавеното време на първата част. Кристиан Пулишич центрира в наказателното поле, където Оливие Жиру с глава откри резултата – 1:0.

Челси започна второто полувреме по същия начин, както стартира и мача. Уилиан първи застраши вратата на Норич, но изстрелът му не попадна в целта.

В 65-ата минута отлична възможност се откри пред Сесар Аспиликуета. Маркос Алонсо центрира по земя от ляво, топката премина през куп от играчи и достигна до капитана на лондончани, който стреля фалцово покрай напречната греда.

Десет минути по-късно Оливие Жиру овладя на границата на наказателното поле и елегантно копа топката към нахлуващия на скорост Кристиан Пулишич. Американецът стреля от малък ъгъл, но Тим Круул отново се намеси решително.

В 84-ата минута след многоходова атака Уилиан центрира остро на първа греда, където Оливие Жиру изпревари своя опонент и стреля, но топката премина на сантиметри покрай лявата греда.

Четири по-късно Тим Круул за пореден път се намеси решително боксирайки техничен удар от фаул на Улиан. Това бе и последното по-интересно действие на терена.

СЪСТАВИТЕ:

ЧЕЛСИ: Кепа Арисабалага, Сесар Аспиликуета, Антонио Рюдигер, Курт Зума, Маркос Алонсо, Жоржиньо, Рубен Лофтъс-Чийк, Матео Ковачич, Уилиан, Кристиан Пулишич, Оливие Жиру

Мениджър: Франк Лампард

НОРИЧ: Тим Круул, Макс Аарънс, Бен Годфри, Тим Клозе, Джамал Люис, Александът Тетей, Лукас Руп, Кени МакЛийн, Тод Кантуел, Онел Ернандес, Йосип Дръмич