Арсенал засилва натиска за привличането на крилото на Челси Нони Мадуеке, след като мениджъра на „сините“ Енцо Мареска даде ясен сигнал, че играчи, които не са щастливи в клуба, могат да си тръгнат.

Според информацията на реномирания журналист Флориан Плетенберг, личните условия между Арсенал и 23-годишния футболист са почти договорени, но все още няма споразумение между двата лондонски клуба.

На въпрос относно бъдещето на Мадуеке и други играчи с намерения за напускане, Мареска заяви:

„Нони беше много важен за нас през миналия сезон. Но моето послание към играчите и към клуба е ясно – искам само футболисти, които са щастливи да бъдат тук. Тези, които не са – са свободни да си тръгнат. Това не е насочено конкретно към Нони, а важи за всички.“

Арсенал активно търси попълнения в атака това лято. Освен Мадуеке, в полезрението на „артилеристите“ попадат и други имена, като сред най-обсъжданите играчи са Еберечи Езе от Кристъл Палас и Родриго от Реал Мадрид.

В същото време лондончани търсят и нов централен нападател. Бенямин Шешко беше сред водещите им цели, но сделката изглежда трудно осъществима заради високите финансови претенции на РБ Лайпциг. Виктор Гьокереш от Спортинг Лисабот изглежда по-близо до трансфер на „Емиратс“.