Отборът на Челси разби гостуващия Норич Сити със звучното 7:0 във втория мач от 12-ия кръг от елита на Англия.

Шоуто за „сините” на „Стамфорд Бридж” бе пълно, а хеттрик за отбора реализира Мейсън Маунт (8, 85, 90+1).

Gulliver/GettyImages
30 снимки

Отборът на Томас Тухел откри резултата още в седмата минута чрез Мейсън Маунт, а десет минути по-късно Калъм Хъдсън-Одой направи 2:0 след асистенция на Ковачич. Всичко бе решено още преди края на първото полувреме, след като Рийс Джеймс направи преднината на "сините" класическа в 42-рата минута.

Второто полувреме картината на полето не се промени и Челси продължи да вкарва гол след гол във вратата на "канарчетата". В 57-ата минута Бенджамен Чилуел отбеляза четвъртото поданение, а малко след това Максимилиан Аарънс от гостите си вкара автогол.
В 65-ата минута Бенджамен Гибсън от гостите бе изгонен от терена с втори жълт картон, но мачът вече отдавна бе решен.

В последните минути английският национал Маунт оформи хеттрика си, като първо бе точен от дузпа, а след това се възползва и от асистенция на Лофтъс-Чийк. Интересно е, че при дузпата вратарят на Норич Крул парира удара му, но ВАР прецени, че той не е бил с два крака на голлинията в момента на изпълнението и при пребиването Маунт не сбърка.