Челси загуби с 0:1 от Порто в мач-реванш 1/4-финалите в Шампионската лига. Гола вкара Мехди Тареми в 94-ата минута. Първата среща бе спечелена с 2:0 от лондончани, които продължават на 1/2-финалите в турнира.

През първата част двата отбора не отправиха нито един точен удар в двете врати. Досега пред този сезон в Шампионската лига това се бе случвало само веднъж  - през декември Динамо Киев и Ференцварош не уцелиха нито веднъж вратата на съперника, като в крайна сметка мачът завърши 1:0 за украинския тим.

Още в 4-ата минута напрежението се покачи след въздушен двубой между капитана на Порто Пепе и Кай Хаверц, при който португалецът удари нападателя на Челси. Наложи се медицинският екип на лондончани да влиза на терена, но реферът Клеман Тюрпен бързо успокои двата лагера и двубоят продължи в спокойно темпо. Три минути по-късно дойде и първата опасност пред една от двете врати. Мейсън Маунт шутира отдалеч и след рикошет в крак на защитник топката заплашително полетя към вратата на Порто, но в крайна сметка излезе в корнер.

Груба грешка на стража на Челси Менди едва не доведе до откриване на резултата в 11-ата минута, но Жоржиньо я поправи, избивайки в ъглов удар. Страхотна непримиримост пък демонстрира Канте в 19-ата минута, когато си върна загубена топка на левия фланг и я подаде към Пулишич пред наказателното поле. Американецът от своя страна продължи към връхлитащия Джеймс, който шутира без забавяне, но ударът му мина покрай десния стълб на вратата на "драконите".

Челси Порто

източник: sofascore.com

Кай Хаверц бе близо до гола в 27-ата минута след отлично извеждащо подаване на Канте, но ударът му бе блокиран. В 33-ата минута още по-добра възможност се откри пред дясното крило на Порто Хесус Корона. Чилуел не прецени добре един прехвърлящ пас в наказателното поле и мексиканецът овладя топката зад гърба му, но не успя да намери очертанията на вратата.

Футболистите на Порто влязоха по-добре във второто полувреме и се настаниха трайно в половината на символичните домакини. Те обаче бяха изненадани от контраатака на Челси в 54-ата минута, която като по чудо не завърши с попадение. От левия фланг Чилуел намери Пулишич на отлична позиция, но завършващият му удар разочарова. Три минути по-късно шут на Мейсън Маунт беше блокиран от Мангулу в наказателното поле и топката излезе в корнер.

Току-що влезлият Мехди Тареми опита да изненада вратаря на Челси с удар с глава в 65-ата минута. Топката обаче бе твърде лека и Менди я улови без проблем. 15 минути преди края треньорът на Порто Серджо Консейсао направи три промени накуп в опит да промени случващото се на терена. И този отчайващ ход обаче не доведе до нищо и Челси продължи да държи мача в ръцете си.

Във втората минута на добавеното време Пулишич пропусна да донесе победа за Челси и във втория мач между двата отбора. Той получи добър пас, но вратарят на Порто спаси.

Все пак гол падна, но във вратата на Челси в четвъртата минута на добавеното време. Центриране на Нану отдясно бе засечено от Мехди Тареми с неспасяема  превъзходна ножица - 0:1. Малко след това голмайсторът се опита да си изпроси и дузпа, но симулацията му донесе само жълт картон.

FT / ЧЕЛСИ - ПОРТО 0:1 (2:0 в първия мач)

ЧЕЛСИ: 16. Менди, 28. Аспиликуета (к), 6. Тиаго Силва, 2. Рюдигер, 24. Джеймс, 5. Жоржиньо, 7. Канте, 21. Чилуел 19. Маунт (86 - 22.Зиеш), 29. Хаверц, 10. Пулишич
Треньор Томас Тухел
ПОРТО: 1. Марчесин, 18. Манафа (75 - 31. Нану), 19. Мбемба Мангулу, 3. Пепе (к), 12. Сануси, 27. Серджо Оливейра (84 - 50. Фабио Виейра), 16. Груич (63 - 9. Тареми), 8. Урибе, 17. Корона (75 - 7. Луис Диас), 11. Марега (75 - 30. Еванилсон), 25. Отави