Отборът на Челси не се затрудни при домакинството си на Рен и го победи с резултат 3:0 в мач от група E на Шампионската лига. Тимо Вернер реализира две дузпи в 10-ата и в 41-ата минута. Тами Ейбрахам пък оформи крайния резулт в 50-ата минута. Французите пък играха малко повече от полувреме с човек по-малко заради червен картон на Далберт в 40-ата минута.

Възпитаниците на Франк Лампард изиграха отличен двубой и заслужено надделяха над своя опонент. Срещата няма да се запомни с много ситуации, но все пак "сините" успяха да реализират три попадения. Челси остава начело в класирането със 7 точчки, докато Рен са последни с едва 1 пункт в актива си. На 24 ноември предстои другият сблъсък между двата тима на "Роазон Парк" във Франция.

Срещата започна в спокойно темпо, като опасностите пред двете врати липсваха.

В седмата минута гостите имаха претенции за дузпа заради игра с ръка в наказателното поле на Курт Зума, но съдията подмина ситуацията.

Три минути след това обаче Челси получи шанс да изпълни наказателен удар. Тимо Вернер навлезе в наказателното поле отдясно и бе спънат от Далберт, а съдията отсъди дузпа. С изпълнението се зае потърпевшият, който хладнокръвно реализира за 1:0.

В 29-ата минута капитанът на французите Дамиен Да Силва засече с глава топката след центриране от ъглов удар, но я прати високо над вратата.

Челси продължи да владее инициативата на терена, но рядко достигаше до опасности пред Алфред Гомис.

Все пак четири минути преди почивката те успяха да удвоят. Тами Ейбрахам стреля от границата на наказателното поле, а топката се отби от ръката на Далберт. Играта бе спряна, за да бъде разгледана ситуацията със системата ВАР. След разглеждането ѝ втори жълт и съжтветно червен картон получи именно Далберт. За Челси бе отсъдена дузпа, като отново Вернер изпълни и не сбърка – 2:0.

„Сините“ започнаха силно втората част и в 50-ата минута Хаким Зиеш опита удар в наказателното поле, но топката премина над напречната греда.

Секунди след това лондончани стигнаха до трети гол. Зиеш комбинира с Рийс Джеймс на десния фланг и англичанинът центрира ниско в наказателното поле. На близката греда пък Тами Ейбрахам засече във вратата. Попадението бе разгледано със системата ВАР, но в крайна сметка голът бе зачетен.

След попадението домакините намалиха оборатите, но владееха инициативата. В игра се включиха Оливе Жиру, Емерсон Палмиери, Матео Ковачич, Антони Рюдигер и Калъм Хъдсън-Одой, които замениха съжтветно Тами Ейбрахам, Бен Чилуел, Н'Голо Канте, Тиаго Силва и Хаким Зиеш.

В 73-ата минута Жиру имаше шанс да реаизира нов гол, след като получи пас в наказателното поле, но Гомис спаси.

В последните десет минути на срещата резервата Клеман Грение отбеляза във вратата на Едуард Менди, но попадението беше отменено заради засада.

До края нови опасности липсваха и срещата завърши с победа за Челси.

ЧЕЛСИ – РЕН 3:0

1:0 Тимо Вернер (дузпа) 10'

2:0 Тимо Вернер (дузпа) 41'

3:0 Тами Ейбрахам 50'

Червен картон: Далберт (Рен) 40'

Стартови състави на двата отбора:

ЧЕЛСИ (4-3-3): 16. Едуард Менди – 24. Рийс Джеймс, 6. Тиаго Силва, 15. Курт Зума, 21. Бен Чилуел – 7. Н’Голо Канте, 5. Жорижиньо (к), 19. Мейсън Маунт – 22. Хаким Зиеш, 9. Тами Ейбрахам, 11. Тимо Вернер

Старши треньор: Франк Лампард

РЕН (4-1-4-1): 16. Алфред Гомис – 5. Далберт, 6. Найеф Агуер, 3. Дамиен Да Силва (к), 27. Хамари Траоре – 15. Стивън Н’Зонзи – 7. Мартин Терие, 14. Бенжамен Бурижо, 12. Джеймс Леа Силики, 19. Ян Гбохо – 9. Серу Гираси