Испанският хегемон в Лига Европа – Севиля, стартира прекрасно тазгодишната си кампания. Андалусийците победиха с 3:0 азербайджанския Карабах в Баку и поведе парада в група А на турнира. За съжаление на българския футболен фен родният халф – Симеон Славчев, не записа минути на „Тофик Бахрамов”, след като остана неизползвана резерва.

Новият нападател на Севиля Чичарито даде превес на своите в 62-ата минута, а Мунир Ел Хадади удвои аванса на гостите, след като бе изведен от Евер Банега. В 85-ата минута пък Оливър Торес отбеляза третия гол със задна ножица и отпрати трите точки към далечната от Азербайджан Испания.  В другия мач от групата пък Дюделанж удари АПОЕЛ Никозия с 4:3 в стихиен мач, игран в Кипър.

В следващия рунд Севиля ще приеме АПОЕЛ Никозия, а Карабах ще гостува на Дюделанж.