Аугсбург и РБ Лайпциг завършиха наравно 2:2 в много интересен мач от 21-вия кръг на германската Бундеслига. След двубоя „червените бикове“ остават извън топ 4 – на петата позиция с 37 точки, докато днешният домакин е 11-и с 23 точки.

В 35-ата минута Филип Титц откри за домакините, а Люис Опенда изравни само четири по-късно.

Бенямин Шешко изведе за втори път "биковете" напред в резултата в 52-ата минута. Домакините обаче не се предадоха и отново възстановиха паритата чрез Ермедин Демирович след 1 астрономически час игра.

Девет минути преди края на мача гостът от Лайпциг можеше да грабне трите точки. Един от асовете в предни позиции и автор на първия гол в мача – Опенда, изпусна дузпа. Така РазенБалшпорт не успя да запише втори пореден успех в Бундеслигата след този над Унион миналия уикенд.