Челси се класира за финала на “Световното клубно първенство, след като победи първенеца на Азия - Ал Хилал, с 1:0 в мач, който не игра в Абу Даби. За европейския клубен шампион това е първи мач в турнира, докато тимът от Саудитска Арабия илиминира Ал Джазира след успех с 6:1.

Лондончани са без своя мениджър Томас Тухел, който в неделя даде положителен резултат на теста за коронавирус.

30 снимки

Тимът на германеца можеше да поведе още в 11-ата минута, но ударът на Зиеш мина над вратата. В 18-ата Лукаку се размина с центриране на Аспиликуета. Осем след това шут на белгиеца бе спасен, но в 32-ата той все пак се разписа. Хавертц центрира, Ал Шахрани не се намеси добре и Лукаку нямаше как да пропусне.

В началото на втората част Кай Хаверц удари гредата. Малко по-късно Хаким Зиеш можеше да вкара, но вратарят на Ал Хилал се намеси. В 64-ата минута дойде най-чистата ситуация за азиатския тим, когато Марега излезе сам срещу вратаря, но Кепа спаси.

В следващите минути Ал Хилал създаде още две опасни положения пред вратата на Челси, но и те не бяха реализирани.

В спора за отличието "сините" от Лондон ще срещнат Палмейрас, който вчера победи египетския Ал Ахли в първия полуфинал. Финалът е в събота.