Голямата звезда на Челси Еден Азар доказа огромното си влияние върху представянето на отбора при загубата с 0:2 от Ливърпул. Именно пред белгиеца се откриха най-чистите положения за гол пред "сините", а фокусът трябва да попадне върху начина, по който бяха изработени.

През първата част мениджърът Маурицио Сари за пореден път опита да използва техничаря в ролята на "деветка" през първото полувреме. Тактиката - за кой ли път през сезона - не даде нужните резултати, а единствената възможност пред Азар до почивката се получи, когато той избяга на фланга.

След бързите два гола на Ливърпул през второто полувреме, Сари реагира моментално и пусна Гонсало Игуаин, за да може да премести Азар на коронната му позиция по левия фланг. Така именно дойдоха двата възлови шанса пред него, като пропуските - греда в първия случай, спасяване на Алисон при втория - категорично не променят заключенията, които Челси си извади относно тактическите вариации.