Отборът на Кристъл Палас допесна тежко поражение в домакинството си на Челси с резултат 1:4 в лондонско дерби от 31-ия кръг на английската Висша лига. Кай Хавертц откри в 8-ата, а само две по-късно Кристиан Пулишич удвои. След половин час игра Курт Зума направи резултата класически. В 63-ата минута Кристиан Бентеке върна едно попадение за домакините, а в 78-ата минута Пулишич вкара втория си гол в мача и оформи крайния резултат.

Gulliver/GettyImages
95 снимки

"Сините" бяха пълен господар на терена през целия двубой и можеха да си тръгнат с ощеняколко попадения в своя полза. Домакините отправиха само един удар през целия двубой, който обаче им донесе попадение.

С този успех Челси се завърна в Топ 4, след като събра актив от 54 точки, но може да бъде изместен от Уест Хем в неделния ден. Кристъл Палас остава 13-и с 38 точки. За "сините" им предстои домакинство на Порто в мач-реванш от 1/4-финаите в Шампионската лига, а след това приема и Манчестър Сити в 1/2-финалите за ФА Къп. "Орлите" гостуват на Сатхемптън в следващия кръг.

КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

„Сините“ стартираха изключително силно двубоя и поведоха с 2:0 още до десетата минута. Резултатът бе откри в осмата, когато Кай Хавертц отне топката от краката на Еберечи Езе отдясно на наказателното поле и комбинира с Калъм  Хъдсън-Одой. Англичанинът за Хаваретц в пеналтерията, а германецът с хубав удар намери далечния ъгъл на Висенте Гуаита – 0:1.

Само две минути след това Челси удвои. Бен Чилуел изведе Хавертц отляво в наказателното поле, след което германецът намери Криситан Пулишич, а нападателят разстреля в близкия ъгъл Гуаита за 0:2.

Като цяло гостите имаха инициативата през цялата първа част и създадоха още много голови положения, като при една от тях, в 23-ата минута, Хавертц излезе сам срещу Гуаита, но не успя да го преодолее.

След половин час игра резултатът стана класически. Мейсън Маунт центрира от свободен удар в наказателното поле, където на далечната греда Курт Зума се извиси и с глава реализира - 0:3.

В 35-ата минута Антонио Рюдигер засече центриране в пеналтерията и стреля с глава, но бе блокиран. Две минути преди края на първата част Хъдсън-Одой шутира, но неточно.

Челси завърши първата част с цели 12 удара, докато Кристъл Палас не бе отправил нито един.

В 47-ата минута Чилуел получи отляво в наказателното поле, финтира съперник и стреля към далечния ъгъл на вратата, но неточно. В 59-ата минута отново левият бек шутира от воле в наказателното поле, но отново мерникът му не бе точен.

В 63-ата минута обаче Кристъл Палас върна едно попадение от нищото, след като Кристиан Бентеке засече с глава центриране на Джефри Шлуп отляво.

Пет минути след това Хавертц стреля от дъгата на наказателното поле, но право във вратаря.

В 78-ата минута Пулишич отново върна аванса от три гола на Челси. Рийс Джеймс центрира отдясно, топката рикошира в Гари Кейхил и стигна до далечната греда, където американецът засече отблизо – 1:4.

В 87-ата минута Матео Ковачич изведе Хаверетц в наказателното поле и стреля, но слабо и право в Гуаита.

До края на срещата нови попадения не паднаха и Челси се поздрави със солидна победа и завръщане в Топ 4.

FT | КРИСТЪЛ ПАЛАС – ЧЕЛСИ 1:4

0:1 Кай Хавертц 8'

0:2 Кристиан Пулишич 10'

0:3 Курт Зума 30'

1:3 Кристиан Бентеке 63'

1:4 Кристиан Пулишич 78'

Стартови състави на двата отбора:

КРИСТЪЛ ПАЛАС (4-4-2): 31. Висенте Гуаита - 2. Жоел Уорд, 8. Шейку Кояте, 24. Гари Кейхил, 3. Патрик ван Аанхолт - 9. Джордан Аю, 4. Лука Миливоевич, 44. Жайро Ридевалд, 25. Еберечи Езе - 20. Кристиан Бентеке, 11. Уилфред Заха

Мениджър: Рой Ходжсън

ЧЕЛСИ (3-4-2-1): 16. Едуард Менди - 2. Антонио Рюдигер,  16. Курт Зума, 28. Сесар Аспиликуета - 21. Бен Чилуел, 17. Матео Ковачич, 5. Жоржиньо, 20. Калъм Хъдсън-Одой - 10. Кристиан Пулишич, 19. Мейсън Маунт - 29. Кай Хавертц