Челси допусна загуба с 0:2 от Астън Вила на „Стамфорд Бридж“. По този начин бирмингамци сложиха край на серията на „сините“ от три мача без поражение в английската Висша лига.

Головете за тима на Унай Емери отбелязаха Оли Уоткинс и Джон МакГин. И двете попадения бяха доста красиви, като нападателят реализира с прехвърлящ удар над Кепа Арисабалага през първата част, а полузащитникът разстреля испанеца с изстрел отдалеч през втората.

Единствената добра новина за мениджъра Греъм Потър бе завръщането в игра на Нголо Канте, който записа малко повече от половин час игра.

Астън Вила е 9-и с 41 точки, а Челси е две места по-назад с три пункта пасив.

Gulliver/GettyImages
38 снимки

Още в петата минута Челси можеше да открие. Мартинес подаде на Камара, който бе пресиран високо от Мудрик. Украинецът отне и излезе сам срещу аржентинеца, но вратарят изби в корнер.

В следващите минути бирмингамският състав взе преимущество. Оли Уоткинс изпусна чиста ситуация, а след това гостите удариха и греда, преди в крайна сметка да открият резултата в 18-ата минута.

Оли Уоткинс догони дълго подаване и очи в очи с Кепа Арисабалага го прехвърли по много техничен начин за 0:1.

Домакините отговориха с опасен удар на Жоао Феликс, минал до десния стълб на Емилиано Мартинес.

Атаките на „сините“ продължиха и в 35-ата минута Чилуел нацели дясната греда на Мартинес. Секунди по-късно се стигна до разбъркване в наказателното поле на гостите, но топката не стигна до мрежата. Хавертц опита да я насочи към вратата, неговият удар бе блокиран, Кукурея изведе Феликс, но неговият опит бе отклонен и кълбото мина покрай вратата.

В 38-ата минута Челси пропусна още една възможност. Чилуел бе намерен от Феликс и опита да подаде на Хавертц, но неточно. Мартинес направи отлично спасяване в 43-ата минута, когато се справи с изстрел на Хавертц.

В самия край на полувремето Бен Чилуел засече с глава центриране отдясно и направи 1:1, но попадението му бе отменен, защото при отскока си за топката блъсна в гръб Ашли Йънг.

Малко след средата на втората част гостите от Бирмингам поведоха с два гола. Отбита топка след коренр попадна у Джон МакГин, който с много красив изстрел не остави шанс на Кепа за 0:2.

Емилиано Мартинес отрази удар на Жоао Феликс в средата на втората част, а след това топката се удари в тялото на Мингс. Играчите на домакините скочиха с искане за дузпа, но такава не бе отсъдена.

FT / Челси - Астън Вила 0:2

0:1 Оли Уоткинс 18`

0:2 Джон МакГин 56`

Челси: Кепа Арисабалага, Рубен Лофтъс-Чийк, Калиду Кулибали, Марк Кукурея, Рийс Джеймс, Енцо Фернандес, Матео Ковачич, Бен Чилуел, Кай Хавертц, Михайло Мудрик, Жоао Феликс

Мениджър: Греъм Потър

Астън Вила: Емилиано Мартинес, Ашли Йънг, Езри Конса, Тайрън Мингс, Алекс Морено, Дъглас Луиз, Бубакар Камара, Джон МакГин, Емилиано Буендиа, Джейкъб Рамзи, Оли Уоткинс

Мениджър: Унай Емери