След като в предишния кръг Челси победи Ливърпул на „Анфийлд“, сега „сините“ надвиха и техния градски съперник Евертън с 2:0. Попаденията бяха дело на Жоржиньо и автогол на Бен Годфри.

С този успех лондончани се утвърдиха на четвъртото място с 50 точки, дръпвайки на 4 пред „карамелите“, които обаче са с двубой по-малко.

Getty Images/Gulliver
59 снимки

В петата минута домакините изпълниха късо ъглов удар, коженото кълбо стигна до Вернер, който стреля с десния крак от границите на наказателното поле, но безкрайно неточно над вратата.

10 минути по-късно Рийс Джеймс дриблира около 20-30 метра и шутира, но опитът му за гол бе блокиран. След корнера Жоржиньо отправи удар при една отскочила топка, но тя профуча на сантиметри от дясната греда.

В 28-ата минута Жоржиньо фаулира Ричарлисон пред наказателното поле и Крис Кавана отсъди пряк свободен удар. Люка Дин изпълни, но нацели стената - ъглов удар. След неговото изпълнение обаче не се стигна до нищо опасно.

Моменти след това лондончани откриха. Хъдсън-Одой намери Маркос Алонсо на левия фланг по нападението в опасната зона, който центрира прострелно в наказателното поле, където Кай Хавертц засече и след рикошет в Бен Годфри резултатът бе открит.

В 41-ата минута Алонсо се озова на стрелкова позиция очи в очи с Пикфорд, но анлийският национал успя да блокира изстрела на испанеца.

В последните секунди на първата част Андре Гомеш шутира в левия ъгъл на Менди, но стражът се хвърли и улови.

В 51-ата минута Маркос Алонсон стреля от пряк свободен удар в близкия ъгъл на Пикфорд, който изби.

6 минути по-късно Сигурдсон подаде на свободния Ричарлисон фронтално срещу Менди, но първото докосване на крилото му изневери и последвалият удар не намери целта.

В 60-ата минута Хъдсън-Одой поучи вляво в наказателното поле, навлезе навътре и изпрати опасно топката към левия ъгъл, но Пикфорд отново се намеси.

В 64-ата минута Хавертц бе изведен зад защитата, Джорджан Пикфорд излезе и спъна германеца, а Крис Кавана посочи бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби Жоржиньо, който прати кълбото в десния ъгъл и покачи на 2:0.

В 86-ата минута Кай Хавертц и Канте в рамките на броени секунди имаха шанс да направят резултата класически, ала двойно спасяване на Пикфорд отчая двамата полузащитници.

Челси: 16. Менди, 28. Азпиликуета, 4. Кристенсен, 15. Зума, 24. Джеймс, 17. Ковачич (Канте 80'), 5 Жоржиньо, 3. Алонсо, 29. Хавертц, 11. Вернер (Пулишич 90'), 20. Хъдсън-Одой (Маунт 66')

Резерви: Арисабалага, Рюдигер, Силва, Чилуел, Канте, Пулишич, Маунт, Зиеш, Жиру

Мениджър: Томас Тухел

Евертън: 1. Пикфорд, 4. Холгейт, 12. Дин, 22. Годфри, 5. Кийн, 6. Алан, 21. Гомес (Бернард 76'), 10. Сигурдсон (Кинг 70'), 17. Илоби (Дейвис 55'), 7. Ричарлисон, 9. Калвърт-Люин

Резерви: Вирджиния, Тайрър, Нкунку, Джон, Дейвис, Онянго, Бернард, Броудхед, Кинг

Мениджър: Карло Анчелоти

Стадион: "Стамфорд Бридж"

Главен съдия: Крис Кавана