Челси постигна категорична победа с 4:0 при гостуването си на Стоук Сити от шестия кръг на Висшата лига. Алваро Мората направи много силен мач за лондончани и отбеляза хеттрик за успеха на отбора, който е воден от Антонио Конте.

Челси поведе в резултата още във 2-та минута, когато Сесар Аспиликуета пусна отличен извеждащ пас към Алваро Мората, който изскочи сам срещу Джак Бътланд и не пропусна да отбележи.

Педро Родригес се възползва от груба грешка в защитата на Стоук Сити в 30-та минута. Той отправи удар от границата на наказателното поле на домакините и изпрати топката в десния ъгъл на вратата на Бътланд.

Челси отбеляза трети гол в 77-та минута, когато Тиемуе Бакайоко подаде към Алваро Мората, който излезе сам срещу Бътланд и отблизо технично го прехвърли за 3:0.

Челси отбеляза четвърти гол в 82-та минута, когато Франсеск Фабрегас пусна отличен пас към Сесар Аспиликуета, който с гърди свали топката към Алваро Мората, който вкара в опразнената врата.

След този успех Челси е трети в класирането с актив от 13 точки, докато Стоук Сити е петнайсти с 5 точки.