Манчестър Юнайтед спечели с 2:0 дербито срещу Челси от 33-ия кръг на Висшата лига, което се игра на „Олд Трафорд“. „Червените дяволи“ записаха първа победа над своя съперник от 2012 година насам. Манчестър Юнайтед нямаше успех над Челси в последните 12 мача между двата отбора.

Манчестър Юнайтед тотално надигра Челси и заслужено спечели срещата. По този начин разликата между лидера Челси и втория Тотнъм е вече само 4 точки, а до края на сезона остават още шест кръга. В същото време Манчестър Юнайтед запази шансовете си класиране в топ 4 на крайното класиране.

Манчестър Юнайтед поведе в резултата в 7-та минута. Андер Ерера отне топката от Неманя Матич, но си помогна с ръка. След това испанският халф пусна отличен извеждащ пас към Маркъс Рашфорд, който се измъкна от опеката на Давид Луис и изскочи сам срещу Асмир Бегович, след което хладнокръвно го преодоля и реализира.

Ашли Йънг остро центрира в наказателното поле на Челси в 16-та минута, но Рашфорд не успя да засече топката.

Ашли Йънг отправи далечен удар в 26-та минута, но неточно в аут.

Маркъс Рашфорд центрира остро в наказателното поле на Челси в 42-та минута, след което Гари Кейхил за малко не си отбеляза автогол, като изби топката в корнер.

Челси разочарова със своето представянето, като едва в края на първото полувреме отправи първия си удар по посока на вратата на Давид де Хеа, но шутът на Неманя Матич бе изключително неточен.

Манчестър Юнайтед удвои своята преднина в 49-та минута, когато Андер Ерера стреля, топката рикошира в крака на Курт Зума и влетя във вратата на Бегович.

Манчестър Юнайтед организира нова добра атака в 52-та минута, когато Рашфорд подаде към Лингард, който стреля, но над напречната греда.

След грешка в разиграването на Челси топката попадна в Маркъс Рашфорд, който веднага стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Асмир Бегович.

Една от малкото възможности пред Челси се откри в 65-та минута, когато Педро Родригес стреля, но топката рикошира в крака на Майкъл Карик и премина над напречната греда.

Маркъс Рашфорд се справи с Давид Луис в 69-та минута, след което стреля, но Асмир Бегович спаси.

До края на мача футболистите на Манчестър Юнайтед разчитаха предимно на контраатаки, а в същото време ограничиха до минимум опасностите пред вратата на Давид де Хеа.

Манчестър Юнайтед се поздрави с крайния успех и се намира на пето място с 60 точки от 31 мача, докато Челси продължава да е лидер със 75 точки пред Тотнъм, който е със 71. Ливърпул е трети с 66 точки от 33 мача, докато Манчестър Сити е четвърти с 64 точки от 32 мача.

Манчестър Юнайтед: 1. Давид Де Хеа – 25. Антонио Валенсия, 3. Ерик Баи, 5. Маркос Рохо, 36. Матео Дармиан – 27. Маруан Фелаини, 21. Андер Ерера, 6. Пол Погба – 14. Джеси Лингард, 19. Маркъс Рашфорд, 18. Ашли Йънг

Челси: 1. Асмир Бегович – 5. Курт Зума, 30. Давид Луис, 24. Гари Кейхил – 15. Виктор Моузес, 21. Неманя Матич, 7. Н'Голо Канте, 28. Сесар Аспиликуета – 11. Педро Родригес, 10. Еден Азар – 19. Диего Коста