Лестър победи Челси с 2:0 в мач от 18-ия кръг на Висшата лига и се изкачи на първото място в класирането. Халфът на домакините Вилфред Ндиди (6) рано даде аванс на тима си, а Джеймс Мадисън (42) удвои преднината на тима си в края първото полувреме.

Домакините показаха по-стойностна игра и заслужено се поздравиха с успеха, докато гостите не успяха да докажат, че са излезли от лошата си серия в първенството след успеха над Фулъм в предишния кръг.

Gulliver/GettyImages
60 снимки

Двата тима стартираха в бързо темпо двубоя и от самото начало се впуснаха в атаки към една от двете врати.

В 6-ата минута "лисиците" откриха резултата. Марк Олбрйтън и Джеймс Мдисън разиграха с късо подаване ъгловия удар, след което англисйкият национал центрира по земя. Харви Барнс се размина с топката, но Вилфред Ндиди с плътен изстрел от границата на наказателното поле релизира с помощта на гредата в долния десен ъгъл.

В следващите минути лондончани опитаха да притиснат съперника си, но домакините бяха тимът, който носеше повече острота в нападенията си.

В 16-ата минута след поредната великолепна атака на Лестър се стигна до подаване на Тимъти Кастан към Джеймс Мадисън. Плеймейкърът овладя на границата на наказателното поле и отправи плътен изстрел, след което топката разтресе напречната греда,

Гостите отговориха в четири минути по-късно, след като Рийс Джеймс проби отдясно отправи остро центриране, което затрудни Кспер Шмайхел и вратарят боксира в ъглов удар. След изпълнението на корнера Тиаго Силва стреля с глава на близката греда, но отново датският страж боксира решително.

В 25-ата минута Едуард Менди бе принуден да избива в ъглов удар след плътен изстрел от дистанция на Марк Олбрайтън.

В следващите минути гостите опитаха да притиснат съперника си, но защитата пред Каспер Шмайхел се справи. От своя страна домакините разчитаха на бързи атаки. При една от тях в 34-ата минута Джейми Варди бе изведен зад защитата на Челси, но опитът му за елегантно копване над Едуард Менди се оказа неуспешен и не се стигна до втори гол.

В 38-ата минута Джони Еванс фаулира Кристиан Пулишич на грницта на наказателното поле, след което Крейг Поулсън посочи бялата точка. Ситуацията бе разгледана с ВАР и решението бе променено на пряк свободен удар. Зад топката застана Мейсън Маунт, но изстрелът му премина над вратата.

В 42-ата минута Лестър удвои преднината си. Каспер Ш,айхел прати топката около центъра, след което Харви Барнс изведе отлично Джеймс Мадисън зад гърба на защитата, а халфът хладнокръвно реализира в мрежата на гостите.

С началото на второто полувреме "лисиците" можеха да направят резултата класически. Марк Олбрайтън центрира на задната греда, където Джеймс Джъстин стреля с глава, но топката премина покрай десния страничен стълб.

Челси отговори с отлично положение за Тами Ейбрахам, но нападателят стреля в тялото на Каспер Шмайхел и топката излезе в ъглов удар. След последвалият корнер англичанинът отправи удар с глава, но право в ръцете на капитана на домакините.

В 54-ата минута Мейсън Маунт центрир от ъглов удр, след което топкт срещна тялото на Рийс Джеймс, но това не заблуди Каспер Шмайхел и вратарят улови пред голлинията.

Лестър отговори три минути по-късно с великолепна контраатака. Джейми Варди изведе Юри Тлеманс зад гърб на защитата, след което белгиецът стреля по земя, но Едуард Менди с крак изби.

В следващите минути Челси притисна своя съперник, но защитата на домакините успя да се справи с натиска. Мениджърът на лондончани Франк Лампард засили атаката си, включвайки Тимо Вернер.

В 80-ата минута Джейми Варди бе изведен в наказателното поле. Нападателят финтира Антонио Рюдигер, но не успя да продължи и да нанесе удар, след което Едуард Менди улови.

Шест по-късно Хаким Зиеш центрира в наказателното поле от фаул, след което Тимо Вернер засече във вратата на Каспер Шмайхел, но главният съдия Крейг Поулсън отмени попадението заради засада на германския нападател.

В добавеното време на двубоя Хаким Зиеш отправи изстрел облизо, но Каспер Шмайхе се намеси решително и запази аванса на тима си.

ЛЕСТЪР - ЧЕЛСИ 2:0