Челси победи Нюкасъл с 3:2 в последн мач от 28-ия кръг във Висшата лига. Двата тима изиграха страхотен двубой, който ще се запомни и с красотата на попаденията в двете врати.

Шоуто започна с гол на Никлас Джаксън в 6-ата минута, а асистенцията дойде от Коул Палмър.

Две минути преди почивката Александър Исак с брилянтен гол възстанови паритета.

Последваха силни минути за домакините и в 57-ата минута Палмър, също с красив гол, поведе своя тим към победата.

В 76-ата минута Михайло Мудрик покачи на 3-1, след като развинти защитата на "свраките".

Интригата обаче се запази до края, защото в първата минута на добавеното време Джейкъб Мърфи заби истински снаряд във вратата на Петрович.

Все пак резултатът се запази, а с успеха Челси събра 39 пункта и заема 11-ата позиция. Нюкасъл има точка повече и е на 10-о място.

Gulliver/GettyImages
36 снимки

Първите минути преминаха с доста висока преса от Нюкасъл. Футболистите на АМурисио Почетино се затрудняваха с изнасянето на топката, но опасности пред вратата на Петрович липсваха.

Противно на показаното в 6-ата минута Челси откри резултата! Мало Густо пробва остро центриране, което Свен Ботман изчисти право в краката на Коул Палмър. Звездата на "сините" моментално пробва удар, който Николас Джаксън отклони с пета. Именно това докосване не остави шансове на Мартин Дубравка - 1:0.

След попадението "свраките" продължиха да играят доста смело, но в средата на полувремето нова контраатака позволи на Енцо Фернандес да стреля от границата на наказателното поле. Неговото изпълнение обаче беше неточно.

Десет минути преди края на първата част гостите трябваше да понесат тежък удар. Антъни Гордън получи контузия и трябваше да бъде принудително заменен. В игра се появи Джейкъб Мърфи.

Две минути преди последния съдийски сигнал за полувремето Нюкасъл възстанови паритета. След карамбол в половината на Челси Бруно Гимараеш намери Александър Исак, който пое топката и с кинжален удар покрай Дисаси заби кълбото в далечния ъгъл на Джордже Петрович.

Буквално в ответната атака Николас Джаксън бе изведен с дълго подаване и вкара втори гол, но нападателят бе в положение на засада.

"Джордитата" започнаха много силно и второто полувреме. Само след няколко секунди се стигна до опасен изстрел от Мигел Алмирон, но вратарят изби в ъглов удар.

В 54-ата минута дойде отговор от домакините. Рахим Стърлиг получи възможност да се надиграва един на един със Свен Ботман. Бързоногият футболист успя да намери пространство за удар, но стреля в аут.

Три минути по-късно Енцо Фернандес намери Коул Палмър с пас в зоната около наказателното поле. Младокът не се поколба и отправи удар в близкия ъгъл. Кълбото премина между краката на Свен Ботман и влетя във вратата пазена от Дубравка.

Веднага след това Рахим Стърлинг изскочи сам срещу вратаря, преодоля го и стреля. На голлинията обаче беше застанал Дан Бърн и запази интригата в мача.

14 минути преди края лондоският клуб вкара трети гол, с което направи голяма крачка към победата. Смъртоносна контраатака преминала през Николас Джаксън и Конър Галахър позволи на Михайло Мудрик да вкара великолепен гол. Украинецът бутна топката през краката на Фабиан Шер, излъга и Дубравка и се разписа.

В добавеното време Джейкъб Мърфи се справи елементарно с Марк Кукурея и отправи безпощаден шут, който Петрович нямаше как да отрази - 3:2.

Силите на "джордитата" обаче не стигнаха за повече и Челси взе трите точки.

FT Челси - Нюкасъл 3:2

1:0 Николас Джаксън 6'

1:1 Александър Исак 43'

2:1 Коул Палмър 57'

3:1 Михайло Мудрик 76'

3:2 Джейкъб Мърфи 90'+1'

Стартови състави:

Челси: 28. Джордже Петрович, 27. Мало Густо, 2. Аксел Дисаси, 14. Трево Чалоба, 3. Марк Кукурея, 8. Енцо Фернандес, 25. Мойсес Кайседо, 20. Коул Палмър, 23. Конър Галахър (К), 7. Рахийм Стърлинг, 15. Николас Джаксън

Резерви: 1. Роберт Санчес, 42. Алфи Гилкрист, 63. Джош Ачеампонг, 6. Тиаго Силва, 31. Чезаре Касадей, 17. Карни Чуквуемека, 10. Михайло Мудрик, 36. Дейвид Вашингтон, 11. Нони Мадуеке

Треньор: Маурисио Почетино

Нюкасъл: 1. Мартин Дубравка, 21. Валентино Ливраменто, 5. Фабиан Шер, 4. Свен Ботман, 33. Дан Бърн (К), 28. Джо Уилок, 39. Бруно Гимараеш, 36. Шон Лонгстаф, 10. Антъни Гордън, 14. Александър Исак, 24. Мигел Алмирон

Резерви: 18. Лорис Кариус, 11. Мат Ричи, 6. Джамал Ласелс, 17. Емил Крафт, 13. Мат Таргет, 40. Джо Уайт, 67. Люис Майли, 32. Елиът Андерсен, 23. Джейкъб Мърфи