Пеп Гуардиола сподели своето мнение след победата на Манчестър Сити срещу Тотнъм с 4:2.

70 снимки

"Не бях доволен от представянето ни през първото полувреме. Не бяхме достатъчно конкурентни първите 45 минути, това казах на играчите. Реферът също не свиреше нарушенията срещу Рико Люис. Желанието на футболистите през първото полувреме не бе на ниво и феновете го усетиха, но това се промени през втората част.

Имаше освирквания от трибуните, защото губехме. Успяхме да реагираме през втората част и нещата стояха различно. Имахме и късмет днес, но не винаги ще е така. Моята работа и задължение е да направя така, че футболистите да не повтарят играта си от първото полувреме.

През втората част трябваше да покажем съвсем различно желание. Как Тотнъм се справяше през първото полувреме и комбинираше с Хари Кейн, това бе на много високо ниво, затова и трябваше ние да подходим по коренно различен начин. Подобрихме се чак когато им дадохме тези два гола", коментира Гуардиола.