Вълнения и много емоции ще предизвика сюблимната битка между Челси и Манчестър Юнайтед за Купата на Футболната Асоциация. Мачът със златен залог е на 19 май, събота, от 19,15 часа и ще бъде излъчен пряко в ефира на DIEMA SPORT 2, както и онлайн в платформата PLAY DIEMA XTRA.

Юнайтед, който остана на второто място в крайното класиране на Висшата лига, надви Тотнъм с 2:1 и така си осигури място в борбата за трофея. Това бе забележителното 20-о класиране на „червените дяволи“ за финал, като досега отборът е печелил турнира 12 пъти – запоследно през  2016 година. Ако надделее в битката с Челси, Юнайтед ще се изравни с рекордьора по трофеи Арсенал. Жозе Моуриньо пък може да се превърне в третия мениджър, печелил ФА Къп с два различни тима. До този момент това са правили единствено Хърбърт Чапман с отборите на Хъдърсфийлд и Арсенал, както и Били Уокър с Шефилд Уензди и Нотингам Форест. Португалецът е достигал до отличието само веднъж – с настоящия противник Челси през 2007 г.

Отборът на Челси се класира за втора поредна година на финала в най-стария турнир в света, след като се наложи с 2:0 над Саутхемптън. За „сините” от Лондон това е последен шанс да завършат сезона с трофей. Челси ще се опита да се реваншира на привържениците си, след като през миналата година загуби финала в турнира от Арсенал. Участието в решаващата фаза на ФА Къп ще бъде 13-о за отбора, като до този момент Челси има седем трофея от надпреварата и пет загуби във финалния етап на състезанието. Последно тимът от Лондон спечели Купата през сезон 2011/12 след успех срещу Ливърпул.

Кой ще грабне трофея на ФА Къп - не пропускайте да проследите тази събота, 19 май, в 19:15 ч. пряко в ефира на DIEMA XTRA и онлайн на PLAY DIEMA XTRA.