Отборите на Манчестър Юнайтед и Челси завързаха максимално битката за последните две места в Топ 4, завършвайки наравно 1:1 в 36-ия кръг във Висшата лига. По този начин „червените дяволи” останаха шести с 65 точки, докато Челси е четвърти с три повече. Петият Арсенал е с 66, а третият Тотнъм със 70 пункта. Интересен факт е, че и четирите отбора, които се борят за местата в зона „ШЛ” нито един от тях не записа победа в този рунд от мачовете.

Рожденикът Хуан Мата даде аванс на Юнайтед с попадение в 11-ата минута, а Маркос Алонсо наказа грешка на Давид Де Хеа в 43-ата минута, за да изравни резултата. Двамата треньори направиха две принудителни смени през второто полувреме, след като бранителите Ерик Баи и Антонио Рюдигер напуснаха контузени.

Оле Гунар Солскяер прави пет промени след поражението от Манчестър Сити през седмицата, като Хуан Мата, Ромелу Лукаку, Неманя Матич и Андер Ерера стартират отначало. Ерик Баи пък започва титуляр за пръв път от началото на февруари насам.

Маурицио Сари прави четири промени за срещата. Антонио Рюдигер се завръща в защитата, а Маркос Алонсо, Уилиан и Матео Ковачич започват за сметка на Рубен Лофтъс-Чийк, Емерсон и Андреас Кристесен са аут. Калъм Хъдсън-Одой пък е контузен и е аут до края на сезона.

Още в четвъртата минута Юнайтед можеше да поведе в резултата. Люк Шоу прати дълга топка в наказателното поле за Ромелу Лукаку, а белгиецът изскочи зад Рюдигер и Луис. Все пак се омота с кой крак да стреля към вратата, след което Рюдигер направи страхотен блок, за да не може топката да застраши вратата на Кепа.

Домакините поведоха в резултата чрез Хуан Мата в 11-ата минута. Лукаку видя страхотно навлезлия Люк Шоу в наказателното поле, след което английския бранител прецени да върне към дузпата за Мата, вместо да стреля от трудна позиция. Това бе перфектно решение, а испанският плеймейкър даде превес за „червените дяволи”, които наложиха добър натиск, който сломи гостите от Лондон. Отделно на този факт пък Мата отбеляза попадение навръх рожденния си ден, превръщайки се в четвъртия футболист, който го е правил в историята на Премиър лийг.

Постепенно темпото в Манчестър се поуспокои, а първият гол шанс дойде в 30-тата минута, когато Ерик Баи бе оставен непокрит след ъглов удар. Котдивоарецът се извиси в наказателното поле на Челси и отправи удар с глава, но топката прелетя встрани.

Лондончани пренесоха събитията на терена в половината на Юнайтед и стигнаха до изравнителен гол в 43-ата минута. Тогава Антонио Рюдигер овладя в средата и си поведе топката, отправяйки силен фронтален изстрел към вратата на Юнайтед. Вратарят Давид де Хеа се намеси слабо, след като не боксира добре топката, нито я улови, а отскокът от ръцете му я прати на пътя на Маркос Алонсо. Испанският бранител стреля диагонално с левия крак, а топката влезе във вратата на домакините с помощта на левия страничен стълб.

Второто полувреме стартира с добър пряк свободен удар от Маркъс Рашфорд, който отправи хубав удар, но най-скъпият вратар в света – Кепа Арисабалага, улови топката. В 57-ата минута Уилиан отправи удар от близко разстояние, но Давид Де Хеа се намеси солидно и отрази опита на бразилеца. Малко по-късно пък Антонио Рюдигер се контузи и Маурицио Сари го замени, пускайки в игра Андреас Кристенсен.

В 67-ата минута пък при единоборство мемжду Пол Погба и Матео Ковачич футболистът на Челси падна на тревата, усуквайки зловещо лявото коляно на Ерик Баи, който се бе завърнал тъкмо след травма. Той бе сменен, а на негово място влезе Маркос Рохо.При последвалия фаул пък Уилиан прати топката над напречната греда на Давид Де Хеа.

До самия край на редовното време чисти ситуации липсваха, а в 93-ата минута Маркос Рохо стреля с глава от корнер, но Педро Родригес сложи глава и от голлинията я изчисти. Миг по-късно Рубен Лофтъс-Чийк стреля от дистанция, но много разочароващо. В седмата минута от добавеното време Гонсало Игуаин пропиля чудесен шанс за "сините" да приберат трите точки от мача, след като бе изведен сам срещу Де Хеа, но ударът му бе в тялото на испанския вратар.

В следващия кръг Юнайтед гостува на Хъдърсфийлд, докато Челси приема на "Стамфорд Бридж" Уотфорд.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ЧЕЛСИ 1:1

1:0 Хуан Мата (11')

1:1 Маркос Алонсо (43')

Манчестър Юнайтед: Давид Де Хеа, Ашли Йънг, Ерик Баи (71' - Маркос Рохо), Виктор Линдельоф, Люк Шоу – Андер Ерера, Неманя Матич, Пол погба – Хуан Мата (81' - Скот МакТоминей), Маркъс Рашфорд (65' - Алексис Санчес), Ромелу Лукаку

Мениджър: Оле Гунар Солскяер

Челси: Кепа Арисабалага – Сесар Аспиликуета, Антонио Рюдигер (65' - Андреас Кристенсен), Давид Луис, Маркос Алонсо – Н’Голо Канте, Жоржиньо, Матео Ковачич – Уилиан (84' - Педро), Еден Азар, Гонсало Игуаин

Мениджър: Маурицио Сари