В среща от 26-ия кръг на Премиършип Челси победи Суонси с 3:1. За "сините" реализираха Сеск Фабрегас, Педро и Диего Коста, за гостите точен беше Йоренте.

Челси започна по-добре двубоя и на няколко пъти Сеск Фабрегас и Диего Коста имаха възможности пред вратата на съперника, но гол не падаше.

Все пак, в 19-ата минута Педро намери добре Сеск Фабрегас и той прониза вратата на уелския тим. Испанецът изигра и своя мач №300 във Висшата лига.

Отново Фабрегас създаде опасност пред вратата на съперника малко по-късно, но стражът на Суонси се справи.

В 37-ата минута Гари Кейхил от точката на дузпата стреля добре, но топката мина встрани от вратата.

Когато двата тима мислеха вече за почивката, Суонси изравни резултата чрез Йоренте, който прати топката във вратата и изравни.

Две минути след началото на второто полувреме Фабиански спаси опасен удар на Азар. В 51-ата минута Фабрегас нацели и гредата на вратата на Суонси.

Челси излезе напред в резултата в 72-ата минута, след като Педро наказа Фабиански с гол от 20 метра.

Дойде време и на Диего Коста да оформи крайния резултат като стреля точно от малкото наказателно поле.

В крайна сметка домакините спечелиха двубоя и са уверен лидер с актив от 63 точки, а Суонси са на 15-ото място с 24 т.