Челси продължи победния си път в турнира за Купата на Англия, след като победи с 2:0 като гост Уувърхемптън в двубой от 5-ия кръг на турнира.

Двете попадения за успеха на "Молиню" реализираха Педро и Диего Коста през втората част на двубоя.

Домакините от Уулвс започнаха добре мача и още в 5-ата минута нацелиха гредата чрез Савил, а това беше и единствената по-опасна ситуация пред вратата на лондончани. До почивката Челси съумя да направи няколко по-интересни неща пред вратата на "вълците", но гол не падна.

През втората част Челси взе нещата в ръцете си и материализира превъзходството си. Първо Педро беше точен в 65-ата минута. Това е седмото попадение за испанеца в последните му 10 мача във всички турнири, а в края на двубоя Коста се разписа от грешка в защитата на домакините и успя да оформи крайния резултат.