Отборите на Брайтън и Челси завършиха при резултат 1:1 мача си от 24-ия кръг на английската Висша лига. Хаким Зиеш откри в средата на първата част, а Адам Уебстър изравни след подновяването на играта и удължи серията на "сините" без шампионатна победа.

Първата възможност се откри пред домакините, които можеха да поведат в резултата още в третата минута на двубоя. Якуб Модер се озова непокрит на обещаваща позиция, но изстрелът му прелетя на косъм от лявата греда. Челси отговори с мощен удар на Сесар Аспиликуета в 15-ата минута, който обаче бе отразен от Роберт Санчес.

И въпреки че Брайтън имаше по-добрите възможности, Челси поведе малко преди да измине и половин час игра. Хаким Зиеш елегантно овладя подаване на Н'Голо Канте и с левия крак прати топката право във вратата на противника.

Последваха нови опити от страна на "чайките", но отново без успех. В края на първата част Калъм Хъдсън-Одой нанесе силен, но неточен удар и не застраши стража на домакините.

Gulliver/GettyImages
25 снимки

След подновяването на играта Кепа се отчете със страхотно спасяване, отразявайки удара на МакАлистър. Секунди по-късно обаче "синята" защита заспа, а испанският страж на гостите нямаше какво да направи и допусна Адам Уебстър да разпечата вратата му.

Шест минути по-късно Маркос Алонсо бе оставен сам и моментално потърси далечния ъгъл с левия крак. Ударът му обаче не намери очертанията.

Брайтън се разигра и натика гостите в тяхната половина, а Тухел реагира с тройна смяна, десетина минути преди края на редовното време. Германският специалист извади Зиеш, Жоржиньо и тотално неутрализирания Лукаку за сметка на Ковачич, Хавертц и Вернер.

След промените Челси заигра по-добре, но бе твърде късно за промяна в развоя.

Така "сините" записаха четвърти пореден шампионатен мач без победа и остават на третата позиция с 44 точки. Брайтън пък остава девети с 29 пункта.

Брайтън - Челси   КР 1:1
0:1 Хаким Зиеш 28'
1:1 Адам Уебстър 60'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Брайтън: 1. Санчес, 34. Фелтман, 4. Уебстър (к), 33. Бърн, 2. Лампти, 13. Грос, 17. Алсате, 3. Кукурея, 15. Модер, 10. МакАлистър, 18. Уелбек

Мениджър: Греъм Потър

Челси: 1. Кепа, 2. Рюдигер, 6. Силва, 28. Аспиликуета (к), 3. Алонсо, 5. Жоржиньо, 7. Канте, 20. Хъдсън-Одой, 19. Маунт, 22. Зиеш, 9. Лукаку

Мениджър: Томас Тухел

Съдия: Кевин Френд