След две последователни шампионатни равенства отборът на Челси се върна към победите. Момчетата на Томас Тухел се наложиха с 3:1 като гост на Астън Вила в мач от програмата на Боксинг Дей. Всички попадения бяха отбелязани от играчи на гостите, след като първо Рийс Джеймс прати топката в собствената си врата, а малко след това Жоржиньо върна паритета с гол от дузпа. През втората част Ромелу Лукаку оформи обрата, а в добавеното време Жоржиньо отбеляза и втора дузпа.

Gulliver/GettyImages
22 снимки

Астън Вила стартира срещата уверено и първи достигна до опасна възможност. В 11-ата минута Оли Уоткинс изпревари противниковата защита, но пасът му към Дани Ингс бе пресечен в последния момент. Челси отвърна с мощен удар на Мейсън Маунт директно от движение, но топката бе избита.

В 20-ата минута защитата на гостите отново се намеси в точния момент, след като Оли Уоткинс стреля към целта, но не успя да застраши вратата на Едуар Менди. Три минути по-късно Мейсън Маунт отправи нещо средно между центриране и удар, а топката "кацна", на напречната греда на Емилиано Мартинес.

Малко преди половин час игра Астън Вила поведе в резултата след автогол на Рийс Джеймс. Талантът на "сините" опита да отклони центриране в малкото наказателно поле, но прати топката зад гърба на вратаря си.

Само пет минути по-късно Мати Кеш развали празника на своите съотборници, фаулирайки грубо съперников футболист в наказателното поле. Жоржиньо се нагърби с удара от бялата точка и с изпълнение в типично свой стил реализира 16-ата си дузпа във Висшата лига.

В края на първата част Едуар Менди се намеси навреме, предотвратявайки нов опасен изстрел на Оли Уоткинс.

След подновяването на играта Маунт отправи остро центриране към Ромелу Лукаку, но кълбото бе отиграно от Мати Кеш, след което се озова право в сигурните ръце на стража на Вила.

Само десет минути бяха необходими на Ромелу Лукаку да се разпише след появата си на терена. Белгийският нападател засече центриране на Калъм Хъдсън-Одой и с точен изстрел в долния десен ъгъл оформи обрата на "Вила Парк".

След 66 минути игра Мейсън Маунт се отчете със страхотен пропуск. Английският национал преодоля вратаря на бирмингамци и въпреки че можеше да подаде на свободните Лукаку и Хъдсън-Одой, реши да завършва сам, а опитът му премина на сантиметри от вратата.

Малко преди края на мача гостите изпуснаха нов златен шанс. Хъдсън-Одой стигна до подаване и нанесе обещаващ удар от движение, но опитът му бе блокиран от брилянтния плонж на Емилиано Мартинес.

Дълбоко в добавеното време "сините" получиха още една дузпа, която бе изработена от Ромелу Лукаку и реализирана от Жоржиньо.

Така Челси се върна на победния път и събра 41 точки, с което се изравни с втория Ливърпул, чийто мач от Боксинг Дей обаче бе отложен. Астън Вила пък падна до десетото място и остава с 22 пункта.

Астън Вила - Челси  КР 1:3
1:0 Рийс Джеймс (авт.) 28'
1:1 Жоржиньо (д.) 33'
1:2 Ромелу Лукаку 56'
1:3 Жоржиньо 90+3'