Челси и Манчестър Юнайтед не излъчиха победител, завършвайки при резултат 1:1 в дербито на 13-ия кръг във Висшата лига. "Червените дяволи" откриха резултата в началото на второто полувреме чрез Джейдън Санчо (49), но малко по-късно Жоржиньо (69) възстанови равенството от дузпа.

Gulliver/GettyImages
60 снимки

По този начин лондончани не успяха да поддържат преднината си пред втория Манчестър Сити и в момента са с една точка пред "гражданите". От своя страна Манчестър Юнайтед се изкачи на 8-ата позиция в класирането.

Двата тима стартираха във високо темпо, а първата възможност се откри още в 3-ата минута, когато Калъм Хъдсън-Одой подаде на Хаким Зиеш в наказателното поле. Крилото овладя и веднага стреля, след което Давид Де Хеа улови. Минута по-късно Калъм Хъдсън-Одой се възпозлва от грешка в отбраната на "червените дяволи" и напредна в наказателното поле и отправи изстрел в далечния ъгъл, но испанският вратар бе отново на мястото си и решително изби в ъглов удар.

Лондончани продължиха да бъдат по-активният отбор и задържаха в продължителен период топката. От своя страна гостите се прибраха в собствената си половина и в началото на двубоя разчитаха на организирането на бързи контраатаки.

Челси продължи да притиска съперника си дълбоко в половината му и бързо пресираха, след като загубеха притежанието на топката. В 17-ата минута домакините отново застрашиха Калъм Хъдсън-Одой отново донесе опасността пред вратата на Манчестър Юнайтед. Крилото продължи към Хаким Зиеш, който от границата на наказателното поле стреля опасно над напречната греда.

Двата отбора продължиха тактическото си надлъгване, а "червените дяволи" изпитваха трудности при организирането на атаките си и Едуард Менди не бе застрашен до момента.

В 31-ата минута Антонио Рюдигер отправи мощен изстрел от дистанция, пращайки топката в напречната греда, а в ситуацията Давид Де Хеа нарани ръката си. Пет по-късно Калъм Хъдсън-Одой проби през центъра и стреля в долния десен ъгъл, но Давид Де Хеа улови.

В добавеното време на двубоя Рийс Джеймс центрира остро в наказателното поле, където Давид Де Хеа реши да избива в ъглов удар, след като топката опасно се приближи до вратата му.

Домакините стартираха агресивно двубоя, но "червените дяволи" нанесоха шокиращ удар. В 49-ата минута Жоржиньо направи много груба грешка, след като не изби, а се опита да спре изритана топка в центъра на терена. От това се възползва Джейдън Санчо, който напредна в половината на лондончани и хладнокръвно реализира в мрежата на Едуард Менди.

Лондончани опитаха да притиснат съперника си, но гостите показаха, че могат да бъдат много опасни на контраатака. В 58-ата минута Тимо Вернер получи добра възможност в наказателното поле, но изстрелът му премина покрай десния страничен стълб.

По-малко от половин час преди края на двубоя в игра за Манчестър Юнайтед се появи Кристиано Роналдо, който замени голмайстора Джейдън Санчо.

Челси опитваше през фланговете да пробие сгъстената защита на гостите, но множеството центрирания в наказателното поле не водеше до опасности пред Давид Де Хеа.

В 67-ата минута "сините" получиха дузпа за нарушение на Аарън Уан-Бисака срещу Тиаго Силва. Жоржиньо застана зад топката и в типичния си стил прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл.

В 79-ата минута Тимо Вернер получи на отлична позиция в наказателното поле, но ударът му бе решително блокиран от Аарън Уан-Бисака. Една по-късно Мейсън Маунт подаде към Хаким Зиеш, който финтира защитника на Манчестър Юнайтед и стреля в близкия ъгъл, принуждавайки Давид Де Хеа да улови.

Малко след това Рубен Лофтъс-Чийк не успя да нанесе хубав изстрел от въздуха и прати топката над вратата. Три минути преди края на двубоя Едуард Менди подари топката на Фред, който реши да го прехвърля, вместо да подаде към непокритите Кристиано Роналдо и Джеси Лингард, и сгреши.

Дълбоко в добавеното време Кристиан Пулишич центрира на далечната греда, където АНтонио Рюдигер от отлична позиция стреля от въздуха над вратата.

ЧЕЛСИ - МАН ЮН 1:1

0:1 Джейдън Санчо 49'

1:1 Жоржиньо 69-д.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЧЕЛСИ: Едуард Менди, Тревох Чалоба, Тиаго Силва, Антонио Рюдигер, Жоржиньо, Рубен Лофтъс-Чийк, Рийс Джеймс, Маркос Алонсо, Хаким Зиеш, Калъм Хъдсън-Одой, Тимо Вернер

Мениджър: Томас Тухел

МАН ЮН: Давид Де Хеа, Аарън Уан-Бисака, Виктор Линдельоф, Ерик Баи, Алекс Телес, Неманя Видич, Фред, Скот МакТомини, Бруно Фернандеш, Джейдън Санчо, Маркъс Рашфорд

Мениджър: Майкъл Карик

Гл. съдия: Антъни Тейлър