Челси продължава да ниже победи под ръководството на Маурицио Сари, печелейки с 2:0 домакинството си на Борнемут в четвъртия кръг в Англия. Головете за домакините дойдоха през второто полувреме, а те бяха дело на обичайните заподозрени – Педро Родригес и Еден Азар. През първата част Маркос Алонсо нацели гредата.

По този начин Челси е вторият отбор във Висшата лига с пълен комплект от точки заедно с Ливърпул, но головата разлика на мърсисайдци е по-добра. Борнемут от своя страна е шести със седем пункта

Маурицио Сари стартира с 4-3-3, като Уилиян, Алваро Мората и Еден Азар водеха лондонското нападение, а на вратата бе най-скъпият вратар в света – Кепа Арисабалага.

Еди Хау пък разчете на 3-4-3 на „Стамфорд Бридж”, като Нейтън Аке, Стив Куук и Саймън Франсис бяха пред Асмир Бегович.

Първото полувреме бе със голям интензитет, като и двата отбора търсеха попадението, но не успяха.

В шестата минута Уилиян бе близо до гол, но стражът на „черешките” Асмир Бегович отрази удара му. Три по-късно Уилиян центрира по земя отдясно, а Лерма спря топката, но с ръка, а дузпа за Челси не последва.

Стив Куук пробва удар от въздуха след четвърт час игра, но опитът му бе неточен. В самия край на полувремето Маркос Алонсо стреля с  десния крак от дъгата, но топката се спря в десния страничен стълб на Бегович.

През второто полувреме футболистите на Еди Хау се прибраха дълбоко, с цел да бранят нулевото равенство, докато Челси ставаше все по-настъпателен в своите действия на терена.

В 55-ата Еден Азар комбинира с Маркос Алонсо, като последният нанесе изстрел, но Бегович направи добро спасяване.

В 72-ата минута дойде първият гол за домакините, а негов автор бе Педро Родригес. Испанският полузащитник на Челси завърши прелестна акция на „сините”, след като Жиру го видя, а каталунецът премина през Стив Куук и финтира Аке, за да открие резултата – 1:0.

Минути по-късно Педро можеше да вкара втори гол, но ударът му спря в обятията на Асмир Бегович.

В 85-ата Еден Азар приключи Борнемут, след като бе точен с мощен удар под плонжа на Бегович. Ударът последва след пас на Маркос Алонсо, който хитро пусна по земя към Азар, а белгиецът бе безкомпромисен.

Идния кръг Челси приема Кардиф, докато на Борнемут му предстои домакинство на Лестър.