Челси се класира за 1/2 финалите във ФА Къп след зрелищен успех с 4:2 над Лестър.

Марк Кукурея откри резултата в 13-ата минута, а в края на първата част Коул Палмър удвои. Преди това Рахийм Стърлинг пропусна дузпа.

След почивката куриозен автогол на Аксел Дисаси върна интригата, а Стефи Мавидиди изравни в 62-а минута с великолепен гол. Гостите останаха с човек по-малко в 73-ата минута, когато Калъм Дойл бе изгонен.

Натискът на лондончани в края даде резултат и в добавеното време се разписаха резервите Карни Чуквуемека и Нони Мадуеке. Така Челси продължава към полуфиналите в турнира и ще очалва жребия, който е по-късно днес

Gulliver/GettyImages
23 снимки

След само две минути игра дойде и първият точен удар към вратата на Челси. Лестър изпълни заучено ъглов удар и Хари Уинкс отправи изстрел от воле, но прати топката в аут.

Две минути по-късно домакините отговориха с много опасно центриране на Михайло Мудрик от коренр, но защитата на "лисиците" успя да изчисти кълбото.

В 13-ата минута "сините" вкараха първото попадение в срещата. Николас Джаксън получи подаване и възможност да се надиграва с Яник Вестегаард. Сенегалецът показа добра техника и скорост и преодоля бранителя, след което пусна успореден пас към Марк Кукурея. Левият бранител остана непокрит и на празна врата прати топката в мрежата.

Десет минути по-късно Абдул Исахаку центрира в наказателното поле, където Патсон Дака отправи много опасен удар с глава, но топката профуча покрай гредата.

В ответната атака Рахим Стърлинг бе повален в наказателното поле и съдята посочи бялата точка. Потърпевшият футболист застана зад топката, но Якуб Столарчик предугади изпълнението и спаси.

В добавеното време на първата част, след куп пропуски, домакините удвоиха преднината си. Рахим Стърлинг проби по левия фланг и подаде ъм Коул Палмър. Звездата на лондоския клуб засече топката от движение с едно докосване и покачи преднината на своя тим.

Второто полувреме от 1/4 финалния двубой между Челси и Лестър започна по куриозен начин. Шест минути след подновяването на играта "лисиците" се върнаха в срещата, но това се случи чрез зрелищен автогол. Аксел Дисаси понечи да върне топката към Роберт Санчес, но двамата съотборници не се разбраха и кълбото влетя директно в мрежата.

Головото шоу продължи и Лестър изравни резултата в 62-ата минута. Стефи Мавидиди получи топката на левия фланг. Крилото на "лисиците" направи няколко финта срещу Мало Густо, след което завъртя топката в далечния ъгъл и не остави шансове за Роберт Санчес - 2:2.

Десет минути по-късно "лисиците" останаха с човек по-малко. Николас Джаксън избяга зад защитата и бе повален от Калъм Дойл. След ВАР се видя, че нарушението на защитника е извън наказателното поле, което означаваше, че задължително футболистът трябваше да бъде изгонен.

Челси натисна много сериозно в последните минути и достигна до важното победно попадение. Коул Палмър подаде изумителен пас с пета към Карни Чуквуемека, който запази спокойствие и преодоля стража за 3:2.

С последния удар по топката падна и още едно виртуозно попадение. Нони Мадуеке се подигра с противниковата защита и вкара грандиозен гол, за да подпечата победата на Челси.

FT Челси - Лестър 4:2

1:0 Марк Кукурея 13'

2:0 Коул Палмър 45'+1'

2:1 Аксел Дисаси (автогол) 51'

2:2 Стефи Мавидиди 62'

3:2 Карни Чуквуемека 90'+2'

4:2 Нони Мадуеке 90'+8'

Стартови състави:

Челси: 1. Роберт Санчес, 27. Мало Густо, 2. Аксел Дисаси, 14. Трево Чалоба, 3. Марк Кукурея, 23. Конър Галахър (К), 25. Мойсес Кайседо, 7. Рахим Стърлинг, 20. Коул Палмър, 10. Михайло Мудрик, 15. Николас Джаксън

Треньор: Маурисио Почетино

Лестър: 41. Якуб Столарчик, 5. Калъм Дойл, 23. Яник Вестегаард, 3. Ваут Фаес, 17. Хамза Чаудри (К), 25. Уилфред Ндиди, 8. Хари Уинкс, 10. Стефи Мавидиди, 22. Киеран Дюсбъри-Хол, 18. Абдул Исахаку, 20. Патсон Дака