Второ дерби от началото на сезона в Премиършип и втори път то спира дъха на феновете. Челси изработи втората си победа от началото на сезона, побеждавайки като домакин драматично с 3:2 Арсенал, който на свой ред продължава да няма точка под ръководството на новия си мениджър Унай Емери.

Двата тима направиха истинско шоу преди почивката, когато си вкараха четири от петте гола, а положенияа валяха и пред двете врати. Домакините поведоха до 20-та минута с 2:0 с попаденията на Педро Родригес и Алваро Мората, но позволиха бързо изравняване само в рамките на 4 минути в края на частта.

За "артилеристите" се разписаха Хенрих Мхитарян и Алекс Иуоби, а дори можеше и обратът да стане пълен, но те не бяха точни. Победното попадение за Челси дойде малко преди края, а точен беше Маркос Алонсо и така момчетата на Маурицио Сари продължават с перфектния старт под негово ръководство. "Топчиите" пък загубиха второ поредно дерби от началото на сезона и само могат да съжаляват, че развоят беше такъв за тях.