Бърнли – Челси 0:1 /първо полувреме/, 31-и кръг, Висша лига, стадион: „Търф Мур“.

Челси създаде първата опасност в мача в 11-та минута, когато Алваро Мората се измъкна от двама защитници на Бърнли и излезе сам срещу Ник Поуп. Испанският нападател стреля от малък ъгъл, но вратарят на Бърнли успя с крак да спаси.

Челси поведе в 20-та минута. Гари Кейхил с дълъг извеждащ пас намери Виктор Моузес в наказателното поле на Бърнли. Нигерийският футболист след това центрира, Ник Поуп се размина с топката, а Кевин Лонг се опита да я изчисти преди с нея да играе Оливие Жиру, но за сметка на това си отбеляза автогол.

Педро Родригес стреля от фаул в 29-та минута, но встрани от десния стълб на вратата на Бърнли.

Челси организира отлична атака в 32-та минута. Оливие Жиру пусна перфектен извеждащ пас към Алваро Мората, който изскочи сам срещу Поуп и стреля, но вратарят спаси удара на испанския нападател.

Н‘Голо Канте стреля от дъгата на наказателното поле на Бърнли в 40-та минута, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.