Арсенал спечели „Къмюнити Шийлд“, след като победи Челси след 1:1 в редовното време и 4:1 при изпълнението на дузпи. По този начин „артилеристите“ за втори пореден път победиха „сините“, след като сториха това и във финала за Купата на Англия. Арсенал спечели за 15 път трофея в своята история и за трети път в последните четири години. Челси поведе в резултата в 46-та минута след гол на Виктор Моузес. Арсенал изравни след попадение на Сеад Колашинац в 81-та минута. При дузпите играчите на Арсенал се оказаха по-точни и не направиха нито един пропуск, докато Тибо Куртоа и Алваро Мората не успяха да намерят целта.

Мениджърът на шампионите Антонио Конте не можеше да разчита на звездата на отбора Еден Азар, както и на новото попълнение Тиемуе Бакайоко.

Извън групата на Арсенал останаха Алексис Санчес, Месут Йозил и Аарън Рамзи.

Арсенал бе по-активният отбор в първите 20 минути на срещата, но футболистите на Арсен Венгер изпуснаха няколко много добри възможности.

Алекс Иуоби направи добър пробив в 6-та минута, но Александър Лаказет не успя да нанесе завършващ удар.

Челси допусна много груба грешка в защита в 8-та минута, когато след центриране Дани Уелбек бе оставен непокрит в наказателното поле и стреля с глава, но Тибо Куртоа спаси.

Арсенал направи нов много сериозен пропуск в 22-та минута, когато „артилеристите“ организираха чудесна контраатака. Дани Уелбек подаде към Александър Лаказет, който стреля, но топката срещна левия стълб на вратата на Тибо Куртоа.

Челси организира добра атака в 32-та минута, Виктор Моузес стреля от малък, но Петър Чех спаси.

„Сините“ създадоха нова опасност в 35-та минута, когато Уилиан пусна отличен пас към Педро Родригес, който овладя отлично топката и стреля, но Петър Чех направи невероятно спасяване.

Иуоби отправи удар в 44-та минута, но Куртоа направи рутинно спасяване.

Челси поведе с 1:0 в 46-та минута, когато след разбъркване пред наказателното поле на Арсенал Гари Кейхил продължи топката с глава към Виктор Моузес, който изскочи зад отбраната на „артилеристите“ и остана сам срещу Петър Чех, след което отблизо вкара топката във вратата му.

Фабрегас центрира остро в наказателното поле на Арсенал, където Колашинац изби топката с глава, след което Миши Батшуай стреля, но Петър Чех спаси.

Мохамед Елнени отправи изненадващ далечен удар, но Куртоа успя да избие топката в корнер.

Гранит Джака отправи много хубав далечен удар в 76-та минута, но Тибо Куртоа направи блестящо спасяване и изби топката в корнер.

Челси организира много добра атака в 78-та минута, когато Уилиан центрира в наказателното поле на Арсенал, където Алваро Мората стреля от трудна ситуация в аут.

Челси завърши мача с човек по-малко, след като Педро Родригес бе изгонен с директен червен картон в 80-та минута. Испанският футболист влезе много грубо с бутоните напред в глезена на Мохамед Елнени и Роб Мадли му показа директен червен картон.

Арсенал веднага се възползва от създалата се ситуация и изравни резултата в 81-та минута. Гранит Джака центрира от фаул в наказателното поле на Челси, където Сеад Колашинац бе изпуснат и стреля с глава, като изпрати топката във вратата на Тибо Куртоа.

В добавеното време на мача Челси можеше да стигне до победата. Франсеск Фабрегас подаде към Алваро Мората, който стреля, но встрани от вратата на Петър Чех.

Дузпите бяха изпълнени по новата система АББА, която за първи път бе приложена в английски мач. При изпълнението на дузпите Гари Кейхил реализира първата и Челси поведе с 1:0. След това Тио Уолкър и Начо Монреал бяха точни за Арсенал. Тибо Куртоа изпрати топката високо над напречната греда, а Алваро Мората стреля встрани от десния стълб на вратата на Петър Чех. Алекс Окслейд-Чембърлейн и Оливие Жиру реализираха за Арсенал и осигуриха триумфа на „артилеристите“.

Арсенал - Челси 1:1 (4:1 след изпълнение на дузпи)

0:1 Виктор Моузес 46

1:1 Сеад Колашинац 81'

Арсенал: 33. Петър Чех – 16. Роб Холдинг, 4. Пер Мертезакер, 18. Начо Монреал – 24. Ектор Бейерин, 35. Мохамед Елнени, 29. Гранит Джака, 15. Алекс Окслейд-Чембърлейн – 23. Дани Уелбек, 9. Александър Лаказет, 17. Алекс Иуоби

Мениджър: Арсен Венгер

Челси: 13. Тибо Куртоа – 28. Сесар Аспиликуета, 30. Давид Луис, 24. Гари Кейхил – 15. Виктор Моузес, 4. Франсеск Фабрегас, 7. Н‘Голо Канте, 3. Маркос Алонсо – 22. Уилиан, 23. Миши Батшуай, 11. Педро Родригес

Мениджър: Антонио Конте

Стадион: „Уембли“