Челси разгроми с 5:1 Съндърланд в мача от последния 38-и кръг на сезона във Висшата лига. След двубоя „сините“ получиха шампионската титла и златните си медали. „Черните котки“ поведоха в резултата с гол на Хави Манкийо в 3-та минута. След това Уилиан изравни в 8-та, а Челси направи обрата след попадение на Еден Азар в 60-та минута. Педро в 77-та минута направи резултата 3:1, а Миши Батшуай отбеляза два гола в заключителните секунди на срещата.

Джон Тери изигра последния си мач на „Стамфорд Бридж“. Легендата на Челси започна като титуляр, но бе сменен в 26-та минута от Гари Кейхил. Тери получи шпалир от играчите, когато напусна терена.

Челси завърши сезона на първо място с 93 точки, докато Съндърланд изпадна в Чемпиъншип.