Лондонският Челси удължи негативната серия на Ливърпул в последните седмици. Това стана факт, след като „сините” надделяха с 2:0 в пореден мач от петия кръг във ФА Къп. Така мърсисайдци записаха две поредни загуби във всички турнири, като в последните четири мача, то пораженията са три. Притеснителното за тима на Юрген Клоп е, че в три поредни мача отборът допуска поне по две попадения в своята врата.

Уилиан откри резултата на „Стамфорд Бридж” в 13-ата минута, а Рос Баркли в 63-ата оформи крайния резултат в Западен Лондон, за да може тимът на Франк Лампард да продължи в турнирната надпревара. Изключителен мач направи и резервния страж на Челси, както и най-скъп вратар в света – Кепа Арисабалага. Испанецът бе с ключова роля за успеха на „сините”, след като през първата част направи серия от грандиозни спасявания.

Шест бяха промените в състава на Франк Лампард от равенството с Борнемут. Голямата новина е, че Кепа Арисабалага застава под рамката, а Антонио Рюдигер, Курт Зума, Рос Баркли и Уилиан също започват. Младият Били Гилмор заема място в средата на терена.

Юрген Клоп прави седем промени след загубата от Уотфорд през уикенда. Адриан, Неко Уилиямс, Джо Гомес, Къртис Джоунс, Адам Лалана, Дивок Ориги и Такуми Минамино стартира от първата минута в Западен Лондон.

🔴 FA CUP TEAM NEWS 🔴 #LFC #LiverpoolFC #FACup #EmiratesFACup

A post shared by Liverpool Football Club (@liverpoolfc) on

След само 50 секунди игра защитата на Челси направи груба грешка чрез Рюдигер. Той не пое добре топката, а Садио Мане я открадна, но я бутна встрани. Сенегалецът върна назад за Неко Уилиямс, който центрира, но Зума на даде на Ориги да играе с глава. В третата минута на мача отново грешка при изнасянето на Челси доведе до опасност за „червените”. Минамино открадна топката и даде вляво за Ориги. Той центрира с левия крак, а Мане овладя в наказателното поле. Последва силен удар през защитник на „сините”, но Кепа се намеси.

53 снимки

В шестата минута дълго диагонално подаване на Рос Баркли изведе Педро вляво. Испанецът не пое добре топката, което позволли на Неко Уилиямс да го застигне и да изчисти в корнер. След него дойде нова хубава възможност за домакините. Сесар Аспиликуета засече на първата греда, а Оливие Жиру и Курт Зума се разминаха с кълбото, за да го довкарат в опразнената от тази страна на Адриан врата.

В деветата минута Ориги вляво финтира прелестно Аспиликуета и центрира остро за Мане. Той опита да отиграе с глава, ала нападателят не успя да засече във вратата на Кепа. Мане пожела да има дузпа, след като Маркос Алонсо го понатисна отзад, но то не бе достатъчно, за да бъде отсъдено нарушение. Миг по-късно Рос Баркли обстрелва мощно вратата на Адриан, ала испанският страж на мърсисайдци изби авторитетно топката встрани.

Прекрасна намеса на Адриан отърва Ливърпул от гол след 12 минути игра. Причудливо топката отиде в Уилиян, който от много близо стреля с десния крак, но с тяло испанецът парира топката. Миг по-късно Адриан метна топката вдясно за Уилиямс, който подаде за Фабиньо. Той не спря добре топката и тя отиде в Уилиян. Бразилецът стреля тежко от разстояние, а комична намеса на Адриан доведе до гол за домакините - 1:0.

В 17-ата минута Челси стигна до изпълнение на пряк свободен удар отдясно. Маркос Алонсо завъртя топката с левия си крак, но тя профуча половин метър встрани от вратата на Адриан. В 20-ата минута Кепа направи серия от спасявания в една атака. Първо Такуми Минамино стреля отблизо след грешка на защитата на Челси - Кепа спаси. Топката отиде в Мане, нов удар - Кепа спаси, отбивайки вдясно. Там Ориги пое топката и стреля, но Зума блокира топката. Тя отиде в Къртис Джоунс, където отново испанецът спаси.

След половин час игра Садио Мане премина край Рюдигер и Били Гилмор и отправи удар с десния си крак, но Кепа направи поредното си спасяване в мача. Топката отиде в Лалана, който от трудна позиция шутира с десния – аут. Секунди по-късно Уилиян проби отдясно в наказателното поле на Ливърпул и центрира остро. Топката премина край Ван Дайк, но Уилиямс изчисти в ъглов удар, току пред погледа на Педро Родригес. В 37-ата минута Ориги направи огромен пропуск след центриране от корнер. Топката бе отклонена на близката греда и отиде към точката за дузпа, където бе непокрит Ориги. Той стреля мигновено, но много над напречната греда на Кепа - аут.

В 38-ата минута след единоборство Матео Ковачич получи контузия, която го изведе от терена в Западен Лондон. Франк Лампард реши да пусне Мейсън Маунт на негово място. В 62-ата минута Фабиньо извърши нарушение срещу Маунт пред границата на наказателното поле. Именно Маунт стреля от фаула, но топката „облиза” напречната греда на Адриан – аут.

Втора принудителна смяна трябваше да прави Франк Лампард след 50 минути игра. Уилиан се контузи, а Жоржиньо влезе на негово място. В 62-ата минута Фабиньо извърши нарушение срещу Маунт пред границата на наказателното поле. Именно Маунт стреля от фаула, но топката „облиза” напречната греда на Адриан – аут. В 63-ата минута Рос Баркли взе топката в своята половина след грешка на Къртис Джоунс и напредна смело към вратата на Адриан. Английският халф отправи мощен изстрел с десния крак, който не бе отразен от испанския страж - 2:0.

В 67-ата минута Педро Родригес пропусна да "убие" тотално мача. Опитният полузащитник на Челси бе изведен зад гърба на защитата на Ливърпул и напредна, след което отправи удар десния крак, който бе леко спасен от Адриан. В 74-ата минута Оливие Жиру бе намерен с дълго подаване зад защитата на Ливърпул, която пак сбърка. Французинът овладя топката, макар да бе притиснат от Гомес и стреля, а Адриан докосна топката, за да я запрати в напречната си греда.

Полека-лека мачът придоби "приспивно" темпо, след като Фирмино в 84-ата минута игра с глава след корнер, но неточно.

Стартови състави на двата отбора:

Челси: Кепа – Сесар Аспиликуета, Антонио Рюдигер, Курт Зума, Маркос Алонсо – Били Гилмор, Матео Ковачич, Рос Баркли, Уилиан, Оливие Жиру, Педро Родригес

Ливърпул: Адриан – Неко Уилиямс, Върджил ван Дайк, Джо Гомес, Андрю Робъртсън – Фабиньо, Адам Лалана, Къртис Джоунс – Такуми Минамино – Садио Мане – Дивок Ориги