Челси завърши мини-турнето си в САЩ с класическа победа с 3:0 срещу Ню Инглънд Революшън. Контролата се игра на „Жилет Стейдиъм“.

Рос Баркли вкара два гола за успеха на Челси, а Оливие Жиру добави едно попадение.

Баркли вкара първия гол в срещата в 3-та минута.

Жиру бе точен с глава в 29-та минута, когато направи резултата 2:0.

Рос Баркли вкара трети гол в двубоя в 62-та минута.

Неприятната новина за мениджъра на Челси Маурицио Сари е контузията, която получи халфът Рубен Лофтъс-Чийк.

Челси се подготвя за финала на Лига Европа, където ще се изправи срещу Арсенал на 29 май в Баку.

Мачът се проведе като част от кампанията: "Final Whistle on Hate". Срещата събра близо 4 милиона долара приходи в битката срещу омразата и предразсъдъците.

Идеята за мача беше разработена от собствениците на клубове Роман Абрамович (Челси) и Робърт Крафт (Ню Инглънд Революшън) в светлината на глобалното нарастване на антисемитската дейност.

Всички приходи от мача ще бъдат дарени на 15 организации, посветени на борбата срещу антисемитизма и дискриминацията. Освен това Абрамович и Крафт ще дарят по 1 млн. долара в подкрепа на каузата.

Челси /първо полувреме/: Кепа Арисабалага – Давиде Дзапакоста, Андреас Кристенсен, Давид Луис, Маркос Алонсо – Рос Баркли, Жоржиньо, Матео Ковачич – Еден Азар, Оливие Жиру и Педро Родригес

Челси /второто полувреме/: Уили Кабайеро (88‘ Робърт Грийн) – Давиде Дзапакоста (78‘ Рийс Джеймс), Сесар Аспиликуета, Андреас Кристенсен, Емерсон Палмиери – Рос Баркли (78‘ Трево Чалоба), Жоржиньо, Рубен Лофтъс-Чийк (69‘ Конър Галахър) – Уилиан, Гонсало Игуаин, Педро Родригес