Отборът на Челси постигна втора победа във Висшата Лига през сезон 2019/2020, а централният нападател Тами Ейбрахам изигра поредния си бляскав мач. 21-годишният англичанин реализира хеттрик при победата с 5:2 при гостуването на Уулвърхемптън от 5-ия кръг. Така Ейбрахам вече има 7 гола от началато на кампанията.

"Сините" станаха първият отбор, чийто откриващи 11 гола през кампанията са отбелязани до един от играчи, които са под 22-годишна възраст. Освен това Челси става и единственият тим, чийто първи 11 гола в кампанията са дело само и единствено на английски футболисти.

Срещата също така отбеляза дългоочакваното завръщане на терена за централния защитник на „сините” Антонио Рюдигер. Германецът изигра цялото първо полувреме, а после беше заменен от Курт Зума.

Лондончани предложиха сериозна битка на противника си в първия половин час, а това, което отключи представянето им в предни позиции беше удивителното попадение на Фикайо Томори. В 31-ата минута бранителят намери с шут една отбита топка и от почти 28-29 метра я изпрати право под дясната сглобка зад слисания Руи Патрисио – 0:1.

Челси в пълна степен използва нокдауна, в който „вълците” изпаднаха в резултат на попадението. Челси организира страхотна атака в 34-ата минута, когато Уилиан се устреми отляво и с пас по земя намери Мейсън Маунт в пеналта. Младокът откровено беше фаулиран, а реферът веднага съзря възможността за авантаж, тъй като кълбото се изтърколи при непокрития Ейбрахам. От около 7-8 метра той не сбърка – 0:2.

Четири минути преди края на първата част Челси окончателно уби интригата. Маркос Алонсо догони топката отляво, обърна се и центрира към близката греда, където Ейбрахам изпревари капитана на Уулвс Конър Коуди и с глава порази целта – 0:3.

В 56-ата минута Ейбрахам завърши своя хеттрик. Нападателят овладя спорната топка пред очите на Коуди, който опита да спре пробива му в наказателното поле. Снажният таран показа завидна техника, за да свали почти на тревата своя съперник, а след това с безукорен диагонален шут покачи до 4:0.

Уулвърхемптън дори в този миг не се отказа, докато спадът в представянето на Челси беше видим. Това доведе и до два гола в мрежата на „сините”, от което мениджърът Франк Лампард едва ли ще остане доволен. В 69-ата минута Ромен Саис засече с глава центрирането на Моутиньо от ъглов удар, а Кепа Арисабалага също можеше да се намеси по-добре. Пет минути преди края пък новото попълнение за „вълците” Патрик Кутроне реализира дебютното си попадение, за да намали до 2:4.

Това обаче не беше всичко в срещата, защото дълбоко в продължението Мейсън Маунт прибави още един болезнен щрих към разгрома за Уулвс. Другата млада перла на лондончани оформи крайното 2:5.

Във временното класиране Челси се изкачи временно до 6-ото място с 8 точки на сметката си. Уулвъс пък след 3 ремита и 1 поражение се смъкна до 18-ата позиция.