Гьозтепе направи нова сериозна крачка към класиране в Суперлигата. Отборът на Станимир Стоилов разби с 3:0 у дома Ерзурумспор. Срещата беше от 29-ия кръг на Първа лига. Два гола за успеха на "жълто-червените" на изпълнения до краен предел "Гюрсел Аксел" в Измир вкара Ромуло, а един добави Антони Денис. Бразилецът откри резултата в 20-ата секунда на срещата, а през 71-ата минута удвои. Дефанзивният халф оформи крайния резултат в 76-ата минута.

С успеха Гьозтепе събра 59 точки и остава на второ място във временното класиране. Измирският клуб има 9 точки преднина пред третия Сакаряспор, където играе Здравко Димитров. За елита на Турция директно се класират първите два отбора, като лидерът Еюпспор, който има 67 точки, вече си осигури място в Суперлигата след победата с 4:1 над Алтай. До края на сезона има още пет кръга.

Двубоят започна вихрено за Гьозтепе и след 20 секунди игра топката беше във вратата. Огюн Байрак отне топката от противников футболист и изведе Ромуло Кардосо в наказателното поле, а бразилецът със силен удар матира вратаря за 1:0.

До края на първото полувреме "Гьоз-Гьоз" имаше още няколко възможности за гол, но не успя да се възползва от тях.

Малко преди да измине час игра Джелал Ханалп от състава на Ерзурумспор получи директен червен картон и беше изгонен. Гьозтепе се възползва от численото си преимущество и удвои аванса си в 71-ата минута. При нова отлична атака Ялчън Каян изведе Ромуло Кардосо в наказателното поле и нападателя с хладнокръвен завършващ удар реализира втория си гол в мача.

Пет минути по-късно домакините решиха всичко в срещата. Антони Денис получи на около 20-25 метра от вратата. Откритието на Станимир Стоилов нанесе силен удар, който се удари Мустафа Юмлу и стана неспасяем за вратаря. Топката беше в очертанията на вратата и попадението беше записано на името на нигериеца.