Българският национал Филип Кръстев откри головата си сметка за Цволе. Това стана при загубата на неговия отбор с 1:3 от Аякс. Срещата беше от 27-ия кръг на Ередивизи. Халфът влезе в игра в 67-ата минута на мястото на Елиано Райндерс, а пет минути след това се разписа.

Аякс поведе в 12-ата минута с гол на Кристиан Хлинсон. Чуба Акпом се разписа за 0:2 в 24-ата минута.

Кръстев върна Цволе в мача в 72-ата минута. Тогава българинът пое топката в средата на противниковото поле, преодоля съперник, навлезе в наказателното поле, където се справи и с Бенямин Тахирович и с удар от около 11 метра не остави шансове на Диант Рамай.

В 79-ата минута домакините вкараха и втори гол, но попадението на Силвестър ван дер Ватер беше отменено заради засада. В 84-ата минута Чупа Акпом вкара трети гол за Аякс след страхотна асистенция на Антон Гаей.

В продължението на срещата второ попадение на Цволе беше отменено заради засада. Този път се разписа Брам ван Полен.

Цволе заема 13-о място в първенството на Нидерландия с 28 точки, докато Аякс си върна петата позиция, събирайки 44 пункта.