За втора поредна година Ню Йорк Никс ще играе в полуфиналната фаза на плейофите на НБА в Източната конференция. Това стана факт след драматичен успех срещу Филаделфия 76-ърс със 118:115, който затвори серията с 4-2 победи. Индиана Пейсърс, който изхвърли Милуоки от плейофите в НБА, е следващият съперник на Ню Йорк.

Първата четвърт бе за Никс с 36:22, но във втората Филаделфия отговори и водеше с три точките на почивката. Следващите две части бяха спечелени от Ню Йорк с 32:29 и 35:32. Решителният кош бе дело на Джош Харт, който реализира тройка 24 секунди преди изтичането на времето.

Отново над всички за Никс бе Джейлън Брънсън, който завърши с убийствен дабъл-дабъл - 41 точки и 12 асистенции. Той се превърна в първия играч в историята на франчайза, който записва средно по над 30 точки и 8 асистенции в плейофна серия.

За Филаделфия Джоел Ембийд направи много силен мач и се отчете с 39 точки и 13 борби.