Далас Маверикс постигна категорична победа със 123:93 над Лос Анджелис Клипърс като гост в петия мач в плейофната серия между двата отбора в Националната баскетболна асоциация. Тексасци поведоха с 3-2 в серията и са на един успех от класиране за полуфиналите в Западната конференция.

Двубоят започна равностойно, като след първата четвърт гостите имаха аванс от 25:24. До края на първото полувреме разликата придоби двуцифрени измерения - 56:46 на полувремето.

Гостите решиха двубоя в началото на третата част, когато реализираха серия от 14 безответни точки, за да дръпнат със 73:50, като преди финалния период разликата бе 20 точки – 89:69. ЛА Клипърс не намери аргументи, за да се противопости на Далас и закономерно загуби четвъртата част с 24:34, а двубоят с 93:123.

Лука Дончич се отчете с "дабъл-дабъл" за успеха с 35 точки и 10 асистенции. Макси Клебер вкара 15 точки, а Кайри Ървинг и Джейдън Харди завършиха с по 14 точки.

Пол Джордж завърши с "дабъл-дабъл" от 15 точки и 11 борби. Ивица Зубац също остана с 15 точки.