Пари Сен Жермен се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига. Парижани за втора поредна година елиминираха Челси на осминафиналите на надпреварата. ПСЖ спечели с 2:1 гостуването на „Стамфорд Бридж“ и с общ резултат 4:2 продъжава напред.

Челси започна много активно мача и можеше да излезе напред в резултата още в 3-та минута, когато Диего Коста отправи хубав удар, но Кевин Трап спаси.

Пари Сен Жермен отговори в 5-та минута, когато Анхел ди Мария изскочи сам срещу Тибо Куртоа и прокара топката покрай него, но Бранислав Иванович блокира удара му. Златан Ибрахимович реализира гол в 6-та минута, но попадението не бе зачетено заради засада.

Пари Сен Жермен поведе в резултата в 16-та минута, когато Лукас Моура подаде към Златан Ибрахимович, който имаше огромно пространство пред себе си и навлезе в наказателното поле на Челси, след което пусна към Адриен Рабио, който на празна врата не пропусна да вкара.

Челси успя да изравни резултата в 27-та минута, когато Уилиам комбинира с Диего Коста, който финтира Тиаго Силва и с прецизен удар изпрати топката във вратата на Кевин Трап.

ПСЖ можеше отново да излезе напред в резултата в 34-та минута, когато Лукас Моура центрира в наказателното поле на Челси, където Златан Ибрахимович стреля с глава, но Тибо Куртоа спаси.

Челси организира добра атака в 39-та минута, когато Педро Родригес подаде към Франсеск Фабрегас, който стреля от дъгата на наказателното поле на ПСЖ, но изпрати топката встрани от десния стълб на вратата на Трап.

Еден Азар отправи хубав удар в 42-та минута, но Кевин Трап спаси.

Диего Коста навърза няколко футболисти на ПСЖ в 45-та минута, след което стреля, но Кевин Трап спаси, след което Маркиньос изпревари Педро и изчисти топката в конрер, като не позволи на испанския футболист да направи добавка.

Уилиан комбинира с Диего Коста в 49-та минута в наказателното поле на ПСЖ, след което нападателя стреля, но ударът му бе блокиран от Тиаго Силва.

Диего Коста получи контузия и бе сменен в 60-та минута от Бертран Траоре.

Челси направи два невероятни пропусна в 65-та минута. Кевин Трап първо отрази удара на Уилиан, а след това германският страж спаси и шута на Еден Азар.

ПСЖ отбеляза втори гол в 67-та минута, когато футболистите на Лоран Блан много бързо и прецизно си раздадоха топката. Анхел ди Мария се възползва от заспиването на Сесар Аспиликуета и навлезе в наказателното поле на Челси, след което подаде към Златан Ибрахимович, който бе изпуснат от Бранислав Иванович и отблизо не пропусна да прати топката във вратата на Тибо Куртоа.

Еден Азар също бе сменен принудително в 77-та минута от Оскар.

До края на мача Челси не намери сили да отговори на предизвикателството, а Пари Сен Жермен се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига.

Челси: Тибо Куртоа, Гари Кейхил, Сесар Аспиликуета, Бранислав Иванович, Кенеди, Джон Оби Микел, Сеск Фабрегас, Педро Родригес, Уилиан, Еден Азар, Диего Коста.

ПСЖ: Кевин Трап, Маркиньос, Давид Луис, Тиаго Силва, Максуел, Тиаго Мота, Адриен Рабио, Блез Матюиди, Анхел ди Мария, Лукас Моура, Златан Ибрахимович.