В голямото дерби на кръга Манчестър Юнайтед допусна късно изравнително попадение срещу Челси за крайното 1:1.

Джеси Лингард даде аванс на „червените дяволи” през втората част с третия си гол от последните си 4 точни изстрела във Висшата лига.

Уейн Рууни пък затвърди преобразяването си с асистенция за попадението, като англичанинът се изравни на третото място във вечната ранглиста на ВЛ за голови подавания с 94 – толкова, колкото има и легендата на Арсенал Денис Бергкамп.

Но до края на мача имаше време да бъде показана една също толкова видна трансформация. Тази на Диего Коста за Челси. В първата минута от добавеното време нападателят на сините се разписа, за да лиши Юнайтед от първа победа на Стамфорд Бридж от 2012 година насам, а това беше и шестия му гол в последните 7 мача от Висшата лига.