Новото попълнение на Челси Сеск Фабрегас започна да показва, че парите за него не са хвърлени на вятъра. Бившият играч на Барселона се разписа за първи път със синия екип в контролата с Витес, спечелена от лондончани с 3:1.

Холандците са нещо като сателит на английския гранд. Двата тима имат подписано споразумение, според което Челси праща някои от талантливите си играчи да трупат опит в Арнхем.

Фабрегас се разписа за 2:0 в 24-та минута след перфектно изпълнение на пряк свободен удар, което не остави шансове на вратаря на Витес. Преди това Мохамед Салах беше дал преднина на лондончани в 4-та минута.

Иначе мачът очаквано не мина на особено високи обороти, предвид на това, че и двата тима все още са в подготовка. Въпреки това, всичко интересно беше сътворено от играчите на Жозе Моуриньо.

Те направиха преднината си класическа в 76-та минута след гол на Неманя Матич, а в последната минута Урош Джурджевич само направи по-почетна загубата на холандците и оформи крайното 1:3 в полза на Челси.