Английският гранд Челси продължава с неубедителните изяви в предсезонната си подготовка. Момчетата на Жозе Моуриньо стигнаха само до хикс в контролата си с австрийския Волфсбергер.

Мачът завърши 1:1. При това до 84-та минута австрийците водеха с 1:0, но Жереми Бога донесе равенството на тима си. Мачът беше наблюдаван от над 25 хил. души в град Клагенфурт.

"Сините" разчитаха на някои от най-силните си играчи, сред които бяха новото попълнение Филипе Луиш, останал на терена до 60-та минута, Бранислав Иванович, Мохамед Салах, Джон Тери, Петер Чех и други.

Преди почивката попадения не паднаха. Едва в 55-та минута Силвио зарадва домакинската публика с попадението си, но Жереми Бога лиши Волфсбергер от победата шест минути преди края.

Преди този мач Челси записа две победи в двете си контроли. Те бяха срещу четвъртодивизионните Уимбълдън и Уикъмб, но успехите дойдоха доста трудно и неособено убедително.